6 medali dla Akademii na I Grand Prix Południowej Wielkopolski.

Świetny występ młodych adeptów Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego na I Grand Prix Południowej Wielkopolski w kategorii młodzików i juniorów.  

W kategorii młodziczek startowały: Franciszka Dudzińska, Maja Kowalczyk, Amelia Kucharska, Oliwia Marczak, Lena Splawska. Dziś zwyciężyła Lena Spławska będąca jeszcze żaczką, a 2 miejsce zajęła Amelia Kucharska, która dziś musiała uznać wyższość swojej koleżanki klubowej. Obie dziewczynki przeszły przez turniej w wyśmienitym stylu. Pozostałe koleżanki klubowe rozegrały dobre pojedynki i zajęły kolejno: 5m. Franciszka Dudzińska (wiekowa żaczka), 7m. Oliwia Marczak,  9m. Maja Kowalczyk.

Nasz rodzynek Marcel Sokołowski, który z turnieju na turniej gra na coraz to wyższym swoim poziomie, wywalczył dziś wysokie 3 miejsce. Dodajmy, iż Marcel również jest jeszcze wiekowo żakiem.

W kategorii juniorek startowały dwie zawodniczki i obie z zawodów wróciły z medalami. Bezapelacyjnie po złoto sięgnęła Gabriela Lubieniecka (obecnie kadetka), a jej koleżanka klubowa Olga Wojdal zajęła 3 miejsce. Warto dodać, że Olgę w półfinale wyeliminowała koleżanka klubowa Gabriela, i tym samym Olga mogła zdobyć najwyżej już tylko 3 miejsce.

W kategorii juniorów mieliśmy tym razem tylko jednego reprezentanta – Szymona Binka, który po wyśmienitej grze pokonał rozstawionego z Nr 2 zawodnika z Gorzyc Małych oraz w finale rozstawionego z Nr 1 zawodnika z ostrowskiego klubu, i tym samym sensacyjnie Szymon Binek został zwycięzcą kategorii juniorów.

Gratulujemy bardzo dobrych wyników, a przede wszystkim postawy. Ogólnie Akademia na I Grand Prix Południowej Wielkopolski młodzików i juniorów zdobywa 6 medali: w tym 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.