Mistrzostwa Polski LZS

W dniach 16 i 17 października 2021 roku w Luboniu odbyły się Mistrzostwa Polski LZS w tenisie stołowym. Z powiatu ostrowskiego do tej imprezy zakwalifikowało się 3 zawodników i wszyscy z naszego klubu tj. Gabriela Lubieniecka, Maksymilian Drozdowski i Szymon Binek. Z tej trójki najwyżej sklasyfikowana została Gabriela Lubieniecka, która w kategorii młodziczek minimalnie przegrała w piątym secie mecz o wejście do ósemki finałowej i ostatecznie zajęła miejsce w przedziale 9-12. Kolejny nasz zawodnik Maksymilian Drozdowski startujący w kategorii kadetów zajął miejsce w przedziale 13-16 miejsce, a Franciszek Mielcarek w kategorii młodzików uplasował się w przedziale 17-24 miejsce. Jako klub zostaliśmy sklasyfikowani na 36 miejscu rankingu ogólnopolskiego na 63 kluby biorące udział w tej imprezie. Dało nam to 6 lokatę w województwie na 11 wielkopolskich klubów. Punkty naszych zawodników dołożyły się do ogólnej klasyfikacji województw, gdzie Wielkopolska zajęła 1 lokatę! Gratulujemy serdecznie zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Brąz Aleksandry Nawrockiej na I Grand Prix Polski żaczek i żaków!

W dniach 1-3 października 2021 r. w Drzonkowie odbył się I Grand Prix Polski żaczek i żaków. Turniej rozpoczął się w piątek eliminacjami do turnieju głównego, do którego wcześniej wywalczyły już sobie miejsce dwie nasze adeptki Aleksandra Nawrocka i Lena Spławska. W piątkowych eliminacjach startowali: Marcel Sokołowski, Franciszka Dudzińska i Nadia Spławska. Całej trójce udało się przebrnąć zmagania eliminacyjne i cała nasza piątka zawodników zameldowała się w „64” zawodników turnieju głównego.

W drugim dniu zawodów odbyły się kolejne gry o wejście do „32”. Rewelacyjnie zagrała Franciszka Dudzińska uzyskując awans do najlepszej „32” i uzyskała limit na kolejne Grand Prix Polski. Niestety po zaciętej grze w kolejnym meczu nieznacznie uległa rywalce 2:3 i nie udało się jej wejść do turniejowej „16”. Ostatecznie Franciszka zagrała jeszcze jeden mecz o przedział i została sklasyfikowana na pozycji 25-32 miejsce. Z kolei Nadia Spławska i Marcel Sokołowski w sobotnich zmaganiach nie wyszli ze swoich grup i zostali sklasyfikowanie powyżej 32 miejsca.

Aleksandra Nawrocka i Lenka Spławska bez straty seta wygrały swoje mecze i awansowały do „16”. W kolejnym meczu Lenka trafiła na turniejowa dwójkę i pomimo wielkich chęci musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki i ostatecznie uplasowała się na pozycji w przedziale 9-12 miejsce. Z kolei Aleksandra Nawrocka rozstawiana z nr 5 miała ciut łatwiejszą drogę i doszła do meczu o wejście do finału, gdzie spotkała się z turniejową „jedynką”, i przegrała 1:3, co dało Oli 3 miejscu w turnieju.

Brązowy medal Oli Nawrockiej to niewątpliwie największy jak dotychczas sukces naszej zawodniczki oraz naszej Akademii. Ogólnie turniej dla naszych adeptów był ważnym i cennym doświadczeniem. Życzymy im kolejnych sukcesów i wiele satysfakcji.

Trójka naszych Adeptów zakwalifikowała się na Mistrzostwa Polski LZS w tenisie stołowym!

W dniu 26 września 2021 roku 10 naszych zawodników zastało powołanych do reprezentacji powiatu ostrowskiego na Mistrzostwa Wielkopolski LZS w tenisie stołowym, które odbyły się w miejscowości Objezierze. Najlepiej wśród naszych zawodników zaprezentował się Franciszek Mielcarek, który w kategorii młodzików wywalczył srebrny medal. Z kolei Gabriela Lubieniecka zdobyła brązowy medal w kategorii młodziczek, a w kategorii kadetów Maksymilian Drozdowski pokonał w grze o brąz swojego kolegę klubowego Szymona Binka. Pozostali zawodnicy zagrali dobre mecze i jesteśmy bardzo zadowoleni z ich postawy. Wspomniana wyżej trójka zawodników zakwalifikowała się na Mistrzostwa Polski LZS, które odbędą się w dniach od 15 do 17 października w Luboniu. Jako powiat zajęliśmy 5 lokatę, a tylko 1 pkt zabraknął nam do uzyskania 4 lokaty. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

6 medali na I Grand Prix Południowej Wielkopolski żaków i kadetów!

W dniu 25 września 2021 roku braliśmy udział w I  Grand Prix Południowej Wielkopolski żaków i kadetów w tenisie stołowym, które odbyły się w Gołuchowie. W turnieju ogółem udział wzięło 59 zawodników. Nasi zawodnicy okazali się bezkonkurencyjni zdobywając w sumie 6 medali z 12 możliwych do zdobycia, w tym: 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy.  Tym samym pokazaliśmy, że kierunki szkolenia jakie obraliśmy są właściwe i dzięki temu jesteśmy najprężniej działającą Akademią Tenisa Stołowego w Południowej Wielkopolsce.

Nasi zawodnicy zajęli kolejno miejsca:

Żaczki:   1m. Aleksandra Nawrocka; 2m. Lena Spławska; 3m. Franciszka Dudzińska; 4m. Nadia Spławska

Żacy:   4m. Marcel Sokołowski; 5m. Jan Perz

Kadetki: 1m. Gabriela Lubieniecka, 2m. Amelia Kucharska; 7m. Oliwia Marczak, 9. Maja Kowalczyk  

Kadeci:  1m. Franciszek Mielcarek

Dwie zawodniczki z limitem na GP Polski oraz srebro i brąz na Grand Prix Wielkopolski żaczek i żaków

W dniu 19 września w Poznaniu obyło się 1 Grand Prix Wielkopolski żaków i żaczek. W turnieju udział wzięło 38 zawodników oraz 32 zawodniczki. Naszą Akademię reprezentowała grupa czterech zawodników, a dwie zawodniczki posiadają limit, czyli sklasyfikowane są w czołówce rankingu ogólnopolskiego i nie brały udziału w turnieju wojewódzkim. Takie zaszczytne miejsca wywalczyły sobie już wcześniej Aleksandra Nawrocka (2011) – która na liście ogólnopolskiej żaczek jest sklasyfikowana na pozycji Nr 5, a Lena Spławska (2011) – na pozycji nr 15. Na dzisiejszym Wielkopolskim GP zawodniczka Nadia Spławska (2011) przegrała ze zwyciężczynią całego turnieju – z zawodniczką Warty Oborniki 0:3, która w półfinale pokonała Franciszkę Dudzińska 3:2. Obie nasze zawodniczki przegrały tylko po jednym pojedynku, a to dało naszym adeptom finalnie miejsce 2 i 3. Franciszka z racji przegranego półfinału musiała stoczyć walkę o 3 miejsce z lewej strony drabinki. Franciszka mimo minimalnie przegranego pojedynku o wejście do finału nie poddała się i z lewej strony wygrała wszystkie pojedynki, co dało jej miejsce 3. W grupie chłopców wystartowało dwóch naszych adeptów Marcel Sokołowski i Jan Perz. Pomimo ogromnej waleczności nie udało się Marcelowi przełamać passy 8 miejsca i również dziś ukończył turniej na tej lokacie. Marcel zagrał bardzo dobre pojedynki, porostu zabrakło trochę szczęścia. Najmłodszy zawodnik naszej Akademii Jan Perz (2013) debiutował w dzisiejszych zawodach i zaprezentował się z dobrej strony. Widzimy potencjał i wierzymy w przyszłe sukcesy Janka. Osiągnięcia naszych żaków to ogromny i historyczny sukces naszej Akademii, a w największej mierze sukces Pani trener Małgorzaty Dudzińskiej, której zaangażowanie i determinacja dają wymierne i widoczne efekty. Oczywiście tego wszystkiego nie było by dzięki ciężkiej i sumiennej pracy jaką wykonują nasi zawodnicy. Jesteśmy młodą Akademią, najmłodszą w województwie, i już po 3 latach naszej działalności zawodnicy tworzą nie tylko czołówkę Wielkopolski, ale także są widoczni na arenie ogólnopolskiej. Serdecznie gratulujemy zawodnikom, a w szczególności Pani trener Małgosi, która wierzyła i wierzy w sukcesy swoich podopiecznych. Pani trener z sercem realizuje program #pingpongowemarzenia. Pełne wyniki 1 GP Wielkopolski żaków: https://www.wzts.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=4&artykul=2910&akcja=artykul

Zwycięstwo na meczu otwarcia rozgrywek 3 ligi

19 września mieliśmy przyjemność zmierzyć się z drużyną BURZA Drzeczkowo w rogrywkach 3 ligi.Mecz zakończył sie zwycięstwem naszej drużyny 11:3. W składzie drużyny zadebiutował Marcin Drozdowski, który podobnie jak Maciej Spławski zdobył komplet punktów. 💪

W dzisiejszym meczu punkty zdobyli
:🏓Marcin Drozdowski – 3,5 pkt
🏓Maciej Spławski – 3,5 pkt
🏓Patryk Zieleziński kp.- 2,5 pkt
🏓Wojciech Śmiechowski – 1,5 pkt
Brawo dla całej drużyny!

Kolejne spotkanie 3 ligi odbędzie się 3 października na wyjeździe, a gościć będziemy w Gostyniu.

Inauguracja rozgrywek ligowych.

W dniu 18 września rozegraliśmy mecz pomiędzy naszymi dwoma drużynami które występują w rozgrywkach 4 ligi Okręgu Południowa Wielkopolska. Pierwsza drużyna w składzie: Mariusz Dudziński -kapitan, Paulina Mielcarek, Maciej Osiewała, Tomasz Spławski to drużyna z dużym doświadczeniem. Druga drużyna debiutującą w rozgrywkach 4 ligi to drużyna z młodych adeptów naszej Akademii: Michał Binek, Szymon Binek, Maksymilian Drozdowski i Gabriela Lubieniecka. Starcie doświadczenia i młodości pokazało, że młodzież idzie w dobrym kierunku. Pomimo przegranego meczu 10 do 2, “młode wilki” stawiały skutecznie opór bardziej doświadczonym zawodnikom. Gratulujemy postawy i cieszymy sie z ich sportowego rozwoju.💪💪💪🏓🏓🏓

I Grand Prix Wielkopolski Juniorek i juniorów – Czempiń, 5 września 2021 r.

W dniu 5 września 2021 roku w Czempiniu odbyło się I Grand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym w kategorii juniorek i juniorów (ur. w latach 2003 i młodsi). W zawodach startowało 35 zawodniczek oraz 47 zawodników. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Naszą Akademią reprezentowała grupa 5 osobowa składająca się z 2 juniorów, 1 juniorki, 1 kadeta oraz 1 kadetki

W kategorii dziewcząt najlepiej zaprezentowała się jedna z najmłodszych zawodniczek naszej ekipy  Gabriela Lubieniecka (2008), która zajęła finalnie 9 miejsce, adruga nasza zawodniczka  Olga Wojdal (2005) została sklasyfikowana na 17 miejscu.

W kategorii chłopców Maksymilian Drozdowski (2006) oraz Franciszek Mielcarek (2008) zajęli 17 lokatę, a Szymon Binek (2006) miejsce 29.

Zawodnicy grali ze zmiennym szczęściem. Turniej pokazał nam nad czym należy jeszcze pracować i czego zabrakło w przygotowaniach przedsezonowych. Zawodnikom życzymy dalszego zapału do pracy i dążenia do rozwijania swoich umiejętności.

Pełne wyniki na: https://www.wzts.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=4&artykul=2894&akcja=artykul

Brąz Leny Sławskiej na I Grand Prix Wielkopolski Młodzików i Młodziczek – Poznań, 4 września 2021 r.

W dniu 4 września 2021 roku w Poznaniu odbyło się I Grand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym w kategorii młodziczek i młodzików (ur. 2009 i młodsi). W zawodach startowało 38 zawodniczek oraz 42 zawodników. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Naszą Akademię biorąca udział w programie #PINPONGOWEMARZENIA reprezentowało 8-smioro zawodników, w tym 3 młodziczki i 5-cioro żaków. Turniej dla naszych  Adeptów był turniejem treningowym mającym na celu realizowanie wyznaczonych celów i tak też każdy z zawodników starał się dążyć do ich realizacji. Bardzo cieszy nas postawa młodych adeptów dążących sumiennie do swoich celów. Ogromne podziękowania dla trenerów: Wandzi Wang, Leszek Kucharski, Zbigniew Pietkiewicz za cenne wskazówki na wieloletni plan treningowy. W kategorii dziewcząt wśród szesnastu najlepszych turniejowo zawodniczek aż sześć dziewczynek stanowiły adeptki naszej akademii, a cztery z nich to wiekowo jeszcze żaczki – ur. 2011 r. Najlepszą naszą zawodniczką okazała się Lena Spławska (2011), która przegrała tylko jeden swój pojedynek i finalnie zajęła wysokie 3 miejsce w turnieju. Pozostałe zawodniczki zagrały także bardzo dobrze swoje mecze, czasami zabrakło minimalnie by przejść o krok wyżej, i finalnie zajęły następujące pozycje: 7m. Aleksandra Nawrocka (2011), 8m. Amelia Kucharska (2009), 11m. Nadia Spławska (2011), 13m. Franciszka Dudzińska (2011), 15m. Maja Kowalczyk (2009), 25m. Oliwia Marczak (2010).

Z kolei w kategorii chłopców bardzo dobrze zaprezentował się nasz rodzynek  Marcel Sokołowski (2011), który pomimo że zajął 17 lokatę to swoją walecznością i postawą pokazał się z bardzo dobrej strony.

Bardzo nas cieszy postawa naszych zawodników, gratulujemy im i życzymy kolejnych sukcesów!

Pełne wyniki na: https://www.wzts.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=4&artykul=2891&akcja=artykul

Czwarty obóz w te wakacje.

Dziś rozpoczęliśmy kolejny, już czwarty w te wakacje 10-cio dniowy obóz szkoleniowo – techniczny tenisa stołowego. Tym razem głównym – prowadzącym trenerem obozu jest wspierający naszą działalność Wang Zeng Yi – Wandzi.

Wielokrotny Mistrz Polski, złoty medalista Mistrzostw Europy, uczestnik igrzysk olimpijskich w Londynie i Rio de Janerio, a to tylko nieliczne osiągnięcia z pięknej karty historii, sprawia że Wandzi jest żywą legendą polskiego tenisa stołowego. Doświadczenie i wiedza jaką posiada oraz talent trenerski daje możliwość naszym adeptom na pochłodnienie dużej dawki wiedzy z najwyższego światowego poziomu. Jesteśmy bardzo wdzięczni i zadowolenie ze współpracy z tak wielkim autorytetem, który widzi potencjał naszej Akademii w działaniach naszej głównej trener Małgorzaty Dudzińskiej, i dzięki temu wspomaga nasze wysiłki jakie wkładamy w rozwój polskiego tenisa stołowego.

Dzięki takim trenerom zawodnicy naszej Akademii spełniają swoje #pingpongowemarzenia . 

Srebro na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

W sobotę 22 maja br. w odległym o prawie 400 km Sianowie koło Koszalina, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek. W turnieju udział wzięły 24 najlepsze zawodniczki i tykle samo zawodników z województwa wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego. Z naszej Akademii do tej imprezy zakwalifikowało się aż 5 zawodników: Franciszka Dudzińska, Amelia Kucharska, Gabriela Lubieniecka, Aleksandra Nawrocka oraz Franciszek Mielcarek, którzy weszli w skład reprezentacji województwa wielkopolskiego. Nasze pociechy dały z siebie wszystko na co w tym dniu było je stać. Jako klub zdobyliśmy srebrny medal, który wywalczyła Gabriela Lubieniecka, a jej koleżanki dzielnie walczyły lecz ukończyły zmagania na dalszych miejscach: Amelka 13-16 , Ola i Frania w przedziale 17-24 (wiekowo jeszcze żaczki). Franciszek po grze na najwyższym swoim poziomie uplasował się finalnie na miejscu 7-8. W klasyfikacji trenerów klubowych, nasza Pani trener Małgorzata Dudzińska zdobyła wysokie 3 miejsce na 20 klubów biorących udział w tej rywalizacji. Gratulujemy!

Bardzo nas cieszą wyniki naszych podopiecznych, widać że praca jaką wykonują obiera bardzo dobry kierunek. Życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów!

Continue reading “Srebro na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.”

Tworzymy historię OSTROWSKIEJ AKADEMII TENISA STOŁOWEGO.

To był dzień Aleksandry NAWROCKIEJ, która w pięknym stylu wygrywa eliminacje do MISTRZOSTW POLSKI.

W dniu 19 maja 2021r. w Poznaniu odbył się turniej kwalifikacyjny do Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz Indywidualne Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w kategorii żaków. Naszą Akademię działającą przy LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie  reprezentowało 5-cioro zawodników: Marcel Sokołowski (2011), Nadia Spławska (2011), Lena Spławska (2011) Franciszka Dudzińska (2011), Aleksandra Nawrocka (2011). W turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski wystartowało 35 zawodniczek i 30 zawodników. Rozstawiona z nr 1 Aleksandra Nawrocka nie dała szans swoim rywalkom tracąc w całym turnieju tylko dwa sety. To był dzień Oli, która pokonała po 3:0 kolejno: Aleksandrę Filis, Lenę Adamczyk, koleżankę klubową Franciszkę Dudzińską, Lenę Plesiak, Zuzannę Wieczorek i tym samym Aleksandra Nawrocka została zwyciężczynią ELIMINACJI DO MISTRZOSTW POLSKI. W grze o medale i tytuł Mistrzyni Województwa Ola pokonuje 3:1 zawodniczkę Matyldę Gomulak (nr 13 z rankingu krajowego) i ulega dopiero w finale zawodniczce Nataszy Adamczyk (nr 6 z rankingu  krajowego) i tym samym Aleksandra Nawrocka zostaje wice mistrzynią województwa.

Continue reading “Tworzymy historię OSTROWSKIEJ AKADEMII TENISA STOŁOWEGO.”