I Grand Prix Polski żaczek i żaków – Kraków

W dniach 7 -9 maja w Krakowie obyło się I Grand Prix Polski żaczek i żaków. W imprezie udział wzięło w sumie 87 dziewczyn oraz 94 chłopców z całej Polski.

Naszą Akademię Tenisa Stołowego przy LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie reprezentowało 5 zawodników: w tym 4 dziewczynki: Franciszka Dudzińska, Aleksandra Nawrocka, Lena Spławska, Nadia Spławska oraz 1 chłopiec Marcel Sokołowski.

W pierwszym dniu turnieju eliminacyjnego wystartowały 4 nasze zawodniczki. Lena Spławska nie musiała rywalizować, gdyż zapewniła sobie bezpośredni awans do turnieju głównego wygrywając kwalifikacje wojewódzkie.

Efektowną rywalizację w turnieju eliminacyjnych przeszła tylko jedna nasza zawodniczka Aleksandra Nawrocka, która w pięknym stylu wygrała wszystkie cztery swoje pojedynki 3:0 i dzięki temu weszła do turnieju głównego, gdzie dołączyła do wspomnianej wcześniej Leny Spławskiej.

Ta sztuka nie udała się pozostałej trójce tj. Nadii, Frani i Marcelowi, aczkolwiek jest to kolejne zdobyte doświadczenie, które mamy nadzieję zaowocuje w przyszłości.

W turnieju głównym I Grand Prix Polski  rywalizowały ze sobą 64 najlepsze zawodniczki z kraju. Finalnie nasze dziewczynki Lenka i Ola znalazły się w połowie stawki zajmując miejsca w przedziale 33 – 40 miejsce.

Wyniki na: https://www.pzts.pl/wydarzenia/grand-prix-polski-zakow-20-21/