Srebro i brąz Mistrzostw Polski dla Aleksandry Nawrockiej z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie.

W dniach 4 i 5 czerwca w miejscowości Olkusz odbyły się Mistrzostwa Polski żaczek i żaków w tenisie stołowym. Do tych najwyższych rangą zawodów zakwalifikowały się aż trzy zawodniczki z Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego prowadzonej przez Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Wysocko Wielkie, tj: Franciszka Dudzińska, Aleksandra Nawrocka oraz Lena Spławska.

Cała trójka zaprezentowała się z jak najlepszej strony, a do Ostrowa trafiły dwa medale Mistrzostw Polski! Niewątpliwie te medale, to zasługa Małgorzaty Dudzińskiej, która jest głównym trenerem Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego, i z dużą determinacją realizuje założone cele.

Prawo gry w Mistrzostwach Polski uzyskało 32 najlepszych rankingowo zawodniczek oraz 32 zawodników z całej Polski. Najlepiej w Wysockiego Klubu zaprezentowała się zawodniczka Aleksandra Nawrocka,rozstawiona z nr.3 która przegrała tylko jeden swój pojedynek o wejście do finału i ostatecznie uzyskała brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski żaczek na 2022 rok. W Mistrzostwach Polski gier podwójnych Aleksandra Nawrocka wystąpiła w parze z Zuzanną Wieczorek z klubu KS Polonia Śmigiel. Para Nawrocka i Wieczorek, nie zdołały pokonać w meczu finałowym swoich rywalek i finalnie Zuzanna Wieczorek oraz Aleksandra Nawrocka zdobyły srebrny medal i uzyskały tytuł Wicemistrzyń Polski żaczek w grze podwójnej na 2022 rok.

Pozostałe zawodniczki zagrały świetne gry na miarę swoich możliwości,co pozwoliło na zajęcie miejsc :Lena Spławska – 9-16, Franciszka Dudzińska – miejsce w przedziale 33-48.

Należy podkreślić iż od 2008 r. z powiatu Ostrowskiego nikt w tej kategoii nie zdobył medalu MISTRZOSTW POLSKI.

Tym bardziej GRATULUJEMY PANI MAŁGORZACIE DUDZIŃSKIEJ za jej wkład i życzymy dalszych sukcesów.

W Mistrzostwach Polski żaczek i żaków Wielkopolska miała silny swój akcent, ponieważ łącznie z dwoma medalami Oli do Wielkopolski przyjechało łącznie 5 medali. Jest to jeden z większych sukcesów Wielkopolski w ostatnich latach.

Medale Aleksandry Nawrockiej to pierwsze historyczne medale Mistrzostw Polski zdobyte przez zawodnika Ludowego Klubu Sportowego ORZEŁ Wysocko Wielkie.