Sukces naszych skrzatów i srebrny medal Leny Spławskiej na II Grand Prix Wielkopolski.

W dniu 18 listopada w Objezierzu odbył się II Grand Prix Wielkopolski w  tenisie stołowym w kategorii skrzatów. W grupie chłopców startowało 20 zawodników, a w grupie dziewcząt przystąpiły do zawodów 22 zawodniczki. Naszą Akademię reprezentowała grupa 6 zawodników: Zawody możemy uznać za bardzo udane dla naszych skrzatów, bo wszyscy zawodnicy zostali sklasyfikowani w pierwszej dziesiątce.

Najlepszą z naszej Akademii okazała się Lena Spławska, która wywalczyła srebrny medal; kolejne lokaty to: 5m. Aleksandra Nawrocka, 7m. Franciszka Dudzińska, 8m. Marczak Oliwia, 9m. Nadia Spławska. W grupie chłopców debiutujący na tym szczeblu rozgrywek Marcel Sokołowski uplasował się w przedziale 9-10m. Nasi zawodnicy wyróżniali się spośród wszystkich zawodników prezentując bardzo dobrze wypracowaną technikę gry. Praca od podstaw już po roku funkcjonowania naszej Akademii daje wymierne efekty. Bardzo dobrze rokuje to na przyszłość i jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów pracy naszej Pani trener Małgorzaty Dudzińskiej.  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!  

W tym samym dniu w Objezierzu odbyło się także II Grand Prix Wielkopolski w  tenisie stołowym w kategorii juniorów. W grupie chłopców startowało 53 zawodników, a w grupie dziewcząt przystąpiło do zawodów 26 najlepszych zawodniczek z wielkopolski. Do rywalizacji z naszego Klubu przystąpiło 3 zawodników, Michał Binek uplasował się na w przedziale 25-28m., Franciszek Mielcarek (wiekowo młodzik) w przedziale 37-40m., a Gabriela Lubieniecka (wiekowo młodziczka) została sklasyfikowana w przedziale 17-20m.

Bardzo dobrą postawę przedstawili nasi młodzicy Gabrysia i Franek. Mimo że byli jednymi z najmłodszych zawodników w tej kategorii to dzielnie walczyli w swoich pojedynkach  i widać było, że nie ustępują zbytnio swym dużo starszym rywalom. Mimo zajętych odległych miejsc, jesteśmy bardzo zadowoleni z ich postawy i wierzymy że za 5 lat kiedy wejdą w wiek juniora, to będą klasyfikowani na czołowych miejscach nie tylko w rankingu wojewódzkim.

Zdjęcia z turnieju – zobacz

Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie WZTS: https://www.wzts.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=4&artykul=2374&akcja=artykul

https://www.wzts.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=4&artykul=2373&akcja=artykul