Złota Lena Spławska najlepsza w Złotowie!

Złota Lena Spławska najlepsza w Złotowie!

Brąz dla Aleksandry Nawrockiej, 5 miejsce Nadia Spławska, 6 miejsce Franciszka Dudzińska, 8 miejsce Marcel Sokołowski.

W dniu 1 maja 2021 r. W Złotowie odbyło się 1 Grand Prix Wielkopolski w kategorii żaków. W turnieju naszą Akademię reprezentowało pięcioro zawodników 4 dziewczynki (Aleksandra Nawrocka, Nadia Spławska, Franciszka Dudzińska, Lena Spławska i 1chłopiec – Marcel Sokołowski. W zawodach wystartowało aż 35 dziewczynek i 25 chłopców. Nasze NIEBIESKIE ANIOŁKI w komplecie zameldowały się w pierwszej ósemce i o wejście do strefy medalowej rywalizowały między sobą. Tym razem po zaciętej 5 setowej grze między Olą i Lenką, lepsza okazała się Lenka Spławska i tym samym znalazła się w finale, gdzie przegrywała już 0:2 i 8:10 ale doprowadziła do remisu i w 5 secie po zaciętej i bardzo wyrównanej grze wygrywa 13:11 i tym samym uzyskuje awans na Grand Prix POLSKI. Ola aby zdobyć brązowy medal po drodze wyeliminowała koleżankę klubową Franciszkę i o brąz zagrała z świetnie spisującą się w tym turnieju zawodniczką z Gniezna. Franciszka po bardzo ładnej grze z Leną Pleśniak (srebrna medalistka) przegrała o wejście do strefy medalowej i swojej szansy na medal szukała z lewej strony drabinki turniejowej, gdzie zatrzymała ją wcześniej wspomniana koleżanka Ola, a o miejsce 5 również bój stoczyły koleżanki klubowe Frania z Nadią, pokazując grę na najwyższym poziomie. Natomiast nasz rodzynek Marcel Sokołowski swoją grą pokazał że będzie zaliczać się do czołówki województwa. Po zaciętych i wyrównanych pojedynkach zajmuje bardzo wysokie 8 miejsce. Wszyscy nasi zawodnicy zaprezentowali się z jak najlepszej strony i jeszcze ostatniego słowa nie powiedzieli. Pragną dalej się rozwijać i podnosić swoje umiejętności by wznosić się jak najwyżej. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie pod względem umiejętności gry zawodników, ale też organizacyjnym.

Dziękujemy Organizatorom za uhonorowanie aż pierwszej ósemki zawodników sprawiając tym ogromną radość w sercach tak młodych zawodników. Musimy dodać, że był to pierwszy wojewódzki turniej na którym uhonorowano aż 8 zawodników.