Dwie zawodniczki z limitem na GP Polski oraz srebro i brąz na Grand Prix Wielkopolski żaczek i żaków

W dniu 19 września w Poznaniu obyło się 1 Grand Prix Wielkopolski żaków i żaczek. W turnieju udział wzięło 38 zawodników oraz 32 zawodniczki. Naszą Akademię reprezentowała grupa czterech zawodników, a dwie zawodniczki posiadają limit, czyli sklasyfikowane są w czołówce rankingu ogólnopolskiego i nie brały udziału w turnieju wojewódzkim. Takie zaszczytne miejsca wywalczyły sobie już wcześniej Aleksandra Nawrocka (2011) – która na liście ogólnopolskiej żaczek jest sklasyfikowana na pozycji Nr 5, a Lena Spławska (2011) – na pozycji nr 15. Na dzisiejszym Wielkopolskim GP zawodniczka Nadia Spławska (2011) przegrała ze zwyciężczynią całego turnieju – z zawodniczką Warty Oborniki 0:3, która w półfinale pokonała Franciszkę Dudzińska 3:2. Obie nasze zawodniczki przegrały tylko po jednym pojedynku, a to dało naszym adeptom finalnie miejsce 2 i 3. Franciszka z racji przegranego półfinału musiała stoczyć walkę o 3 miejsce z lewej strony drabinki. Franciszka mimo minimalnie przegranego pojedynku o wejście do finału nie poddała się i z lewej strony wygrała wszystkie pojedynki, co dało jej miejsce 3. W grupie chłopców wystartowało dwóch naszych adeptów Marcel Sokołowski i Jan Perz. Pomimo ogromnej waleczności nie udało się Marcelowi przełamać passy 8 miejsca i również dziś ukończył turniej na tej lokacie. Marcel zagrał bardzo dobre pojedynki, porostu zabrakło trochę szczęścia. Najmłodszy zawodnik naszej Akademii Jan Perz (2013) debiutował w dzisiejszych zawodach i zaprezentował się z dobrej strony. Widzimy potencjał i wierzymy w przyszłe sukcesy Janka. Osiągnięcia naszych żaków to ogromny i historyczny sukces naszej Akademii, a w największej mierze sukces Pani trener Małgorzaty Dudzińskiej, której zaangażowanie i determinacja dają wymierne i widoczne efekty. Oczywiście tego wszystkiego nie było by dzięki ciężkiej i sumiennej pracy jaką wykonują nasi zawodnicy. Jesteśmy młodą Akademią, najmłodszą w województwie, i już po 3 latach naszej działalności zawodnicy tworzą nie tylko czołówkę Wielkopolski, ale także są widoczni na arenie ogólnopolskiej. Serdecznie gratulujemy zawodnikom, a w szczególności Pani trener Małgosi, która wierzyła i wierzy w sukcesy swoich podopiecznych. Pani trener z sercem realizuje program #pingpongowemarzenia. Pełne wyniki 1 GP Wielkopolski żaków: https://www.wzts.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=4&artykul=2910&akcja=artykul