III Grand Prix Południowej Wielkopolski młodzików i juniorów.

W dniu 22 lutego 2020 roku w hali Szkoły Podstawowej w Zdunach obyło się III Grand Prix Południowej Wielkopolski w kategorii młodzików oraz juniorów. Do rywalizacji przystąpiło ogólnie 66 zawodników: Naszą Akademię reprezentowała najliczniejsza grupa 17 zawodników. Dwóch naszych najlepszych młodzików tj. Gabriela Lubieniecka i Franciszek Mielcarek, będących na czele klasyfikacji ogólnej turniejów cyklu Grand Prix Południowej Wielkopolski postanowiliśmy wystawić o 2 kategorie wyżej by tam mogli sprawdzić swoje umiejętności. Rywalizowali zatem z zawodnikami o 5 lat starszymi.

Gabriela Lubieniecka zajęła 7 miejsce, natomiast Franciszek Mielcarek zajął miejsce 8. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ich występu, a ich postawa rokuje bardzo dobrze na przyszłość.  Dobrą grę w kategorii juniorów zaprezentowali także Wojtek Nowak zajmujący 4 miejsce oraz Michał Binek – 5 miejsce. Natomiast Szymon Binek i Bartosz Kowalski – wiekowo kadeci uplasowali się na pozycjach w przedziale 13-16 miejsce.

W kategorii młodziczek wystawiliśmy do rywalizacji osiem dziewczynek, z czego pięć  z nich to zawodniczki młodsze o 2 kategorie bo przynależne obecnie do kategorii skrzatek, a dwie dziewczynki to wiekowo żaczki – czyli startujące o jedną kategorię wyżej. Dziewczynki pokazały że można rywalizować z zawodniczkami o wiele od siebie starszymi i tak kolejno uplasowały się na następujących pozycjach: 5m. Aleksandra Nawrocka (skrzatka), 7m. Amelia Kucharska (żaczka); 8m. Lena Spławska (skrzatka); 9m.

Lena Spławska (skrzatka), 13m. Gabriela Kucharska (młodziczka) i Maja Kowalczyk (żaczka), 17m. Franciszka Dudzińska (skrzatka) i Natalia Marczak (skrzatka).

W kategorii młodzików startowało 3 zawodników, który zajęli kolejno miejsca:

9m. Paweł Sitek i Błażej Kucharski oraz 17m. Igor Florczyk (wiekowo żak).