Ogólnopolski Memoriał Zygmunta Lubienieckiego w tenisie stołowym.

W dniu 29 listopada 2020 roku w hali Szkoły Podstawowej w Raszkowie z zachowaniem wszelkich obostrzeń wynikających z obecnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce, byliśmy współorganizatorami turnieju z „ Z Pingpongiem na Ty” – V Ogólnopolski Memoriał  Zygmunta Lubienieckiego w tenisie stołowym. Do rywalizacji w godzinach rannych zgłosiło się ogólnie 145 zawodników w kategoriach młodzieżowych: skrzat, żak, młodzik, kadet i junior oraz 117 zawodników i zawodniczek w kategoriach OPEN kobiet, seniorów i weteranów, którzy rozpoczęli swe zmagania po zakończeniu rozgrywek w grupach młodzieżowych.

Nasz Klub w tym turnieju reprezentowało 15 zawodników w grupie młodzieżowej oraz 16 osobowa grupa w kategorii OPEN.

Najlepiej zaprezentowała się Gabriela Lubieniecka (wiekowo młodziczka) która zajęła 1 miejsce w kategorii juniorek. Dużo radości przyniosły nam nasze małe żaczki, gdzie w pierwszej szóstce znalazły się aż trzy dziewczynki: 3 miejsce Aleksandra Nawrocka, 4 miejsce Lena Spławska, 6 miejsce Nadia Spławska. Zawodniczka Franciszka Dudzińska zajęła miejsce w przedziale 7-8 , gdyż w meczu o wejście do szóstki najlepszych zawodniczek spotkała się z naszą zawodniczką Nadią i przegrywając ten mecz uplasowała się ostatecznie w przedziale 7-8 miejsce. Kolejnym zawodnikiem który bardzo dobrze się zaprezentował był Maksymilian Drozdowski który zajął 4 miejsce.

W kategoriach Open najlepszą okazała się Paulina Mielcarek która zajęła 4 miejsce.

W turnieju uczestniczyli zawodnicy z tak odległych miast jak: Toruń, Wrocław, Poznań, Gliwice, Warszawa czy Białystok. Łączna pula nagród w Memoriale razem z pucharami to ok 9.000 zł. Memoriał w opinii obserwatorów oraz zawodników został zorganizowany na najwyższym poziomie organizacyjnym i sportowym.

Fotogaleria zdjęć (kliknij tutaj)  

–  zdjęcia autorstwa: https://www.facebook.com/PhotoPress-Bogdan-Pasek-627324907379920: