Mistrzostwa Polski Młodzików w Dębicy.

W dniach 14 – 16  maja w Dębicy obyły się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski młodzików/czek.

Do Mistrzostw Polski zakwalifikowały się dwie zawodniczki reprezentujące naszą Ostrowską Akademię Tenisa Stołowego przy LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie: w grze drużynowej Amelia Kucharska oraz Gabriela Lubieniecka, natomiast do turnieju indywidulanego Gabriela Lubieniecka, a z całego województwa wielkopolskiego awans do tej imprezy uzyskało 3 zawodników oraz 3 zawodniczki w grach indywidualnych oraz dwie klubowe drużyny dziewcząt w tym jedna z naszego klubu.

W pierwszym dniu rywalizacji rozegrano turniej drużyn, gdzie nasze Akademijne zawodniczki trafiły na obecne Mistrzynie Polski i niestety nie wyszły z grupy i ostatecznie zajęły miejsce w przedziale 25-32. Zawodniczki z Ostrowskiej Akademii to jedyna drużyna z naszego regionu która walczyła na Mistrzostwach Polski.

W sobotę rozpoczęła się rywalizacja w grach pojedynczych. W Indywidulanych Mistrzostwach Polski rywalizowało ze sobą 64 najlepszych zawodników i 64 najlepsze zawodniczki z kraju. Z naszego Okręgu awans do tego turnieju uzyskała tylko Gabriela Lubieniecka.

Mistrzostwa zostały rozegrane systemem pucharowym (po przegranym meczu zawodnik odpada z walki o wyższe miejsca). W pierwszym meczu Gabriela Lubieniecka trafiła na wyżej rozstawioną zawodniczkę z Zielonej Góry, którą w pięknym i zaciętym pojedynku pokonała 3:0. W kolejnym meczu Gabrysia trafiła na zawodniczkę rozstawioną z numerem 6 z Działdowa, mimo dobrej i bardzo wyrównanej gry nie zdołała pokonać ulegając 0:3.  Porażka ta wykluczyła Gabrysię z gry o wyższe lokaty i finalnie została sklasyfikowana w przedziale 25-32. Należy dodać, że jest to najlepszy wynik z wielkopolski. Pozostałe dwie dziewczynki z naszego województwa uplasowały się w przedziale 33 – 48.