Mistrzostwa Wielkopolski Żaków / Skrzatów

W niedzielę 6 września w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski żaków połączone w wyłonieniem  mistrzów w kategorii skrzatów. Nasz klub reprezentowało 7 zawodników a łącznie w zawodach udział wzięło 30 zawodników i 26 zawodniczek. Niestety system rozgrywek był tak skonstruowany, że zawodnik, który przegrał jeden z pierwszych dwóch meczy miał możliwość gry jedynie o miejsca w przedziale powyżej 9 lokaty. Naszym zdaniem system taki jest bardzo krzywdzący zawodników, tym bardziej, że turniej został połączony z nieoficjalnymi mistrzostwami skrzatów, które to zostały sklasyfikowane na podstawie wyników ostatecznych Mistrzostw Żaków.

W kategorii skrzatek nasze zawodniczki zostały kolejno sklasyfikowane na miejscach :

3.  Aleksandra Nawrocka

4.  Lena Spławska

5.  Nadia Spławska

6.  Franciszka Dudzińska

W kategorii skrzatów Marcel Sokołowski został sklasyfikowany na 4 pozycji.

W Mistrzostwach Wielkopolski żaczek kolejne miejsca zajęły:

7.         Aleksandra Nawrocka

9-10.    Lena Spławska

9-10.    Amelia Kucharska

11-12.  Nadia Spławska

16-16.  Maja Kowlaczyk

17-18.  Franciszka Dudzińska

W Mistrzostwach Wielkopolski w kategorii żaków Marcel Sokołowski uplasował się na miejscu w przedziale  17-18.