Nasz priorytet to rozwój Akademii Tenisa Stołowego

Sezon sportowy zawodnicy LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie oraz Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego praktycznie zakończyli w połowie marca. Był to pierwszy sezon kiedy to po awansie w ubiegłym roku do III ligi braliśmy udział na tym poziomie rozgrywek. Mieliśmy na początku małe obawy czy zdołamy się utrzymać w tej lidze. Jednak już pierwsze mecze pokazały, że nasza drużyna nie odbiega jakościowo innym drużynom. Sezon zakończyliśmy na 6 miejscu na 12 drużyn biorących udział w rozgrywkach i jesteśmy usatysfakcjonowani z tego wyniku. Druga drużyna biorąca udział w rozgrywkach IV ligi uplasowała się także w połowie tabeli zajmując 6 pozycję w rozgrywkach. Trzecia drużyna z kolei zajęła 5 miejsce w rozgrywkach V ligi. W naszym odczuciu nierozegranie paru meczy w końcówce sezonu z powodu ich przerwania na skutek zaostrzeń wprowadzonych w związku z COVID-19 nie spowodowało istotnych zmian w klasyfikacji naszych drużyn. Ustalona tabela i zajęte miejsca odzwierciedlają pozycje w tabeli jakie pewnie zajęlibyśmy w przypadku rozegracie wszystkich meczy zgodnie z terminarzem.

Z optymizmem patrzymy na kolejny sezon.  W planach mamy zgłoszenie kolejnych drużyn do rozgrywek w związku z prowadzoną działalnością szkoleniową. Dynamicznie rozwijająca się Akademia Tenisa Stołowego prowadzona przez nasz klub wymusza konieczność stwarzania warunków rozwoju poprzez rywalizację drużynową w lidze.

Oczywiście nasi młodzi zawodnicy biorą już udział w rozgrywkach drużynowych uzupełniając składy drużyn seniorskich, jednak docelowo planujemy stworzenie drużyn składających się tylko i wyłącznie z zawodników naszej Akademii.

Obecnie staliśmy się największym klubem w Południowej Wielkopolsce, który szkoli dzieci w tak szerokim zakresie.  Jeździmy po zawodach i turniejach, nasi zawodnicy są już zauważalni, a niektórzy z nich na swoim koncie mają już pierwsze całkiem poważne osiągnięcia. Największą nadzieję upatrujemy w najmłodszych zawodniczkach, które obecnie wiekowo występują w rozgrywkach indywidualnych w najmłodszej kategorii skrzatek. Otóż w pierwszej ósemce rankingu wojewódzkiego, aż cztery zawodniczki to adeptki naszej akademii.

Nasza praca a przede wszystkim determinacja Pani trener Małgorzaty Dudzińskiej, jej zaangażowanie w rozwój tenisa stołowego został dostrzeżony w strukturach Polskiego Związku Tenisa Stołowego, dzięki czemu w czerwcu

2018 r. dostaliśmy propozycję wzięcia udziału w ogólnopolskim pilotażowym programie “Pingpongowe Marzenia z PSE”. Propozycję przyjęliśmy z entuzjazmem. Wiąże się ona jednak z wieloma obustronnymi zobowiązaniami.

Obecnie zajęcia szkoleniowe naszej akademii prowadzone są od poniedziałku do piątku, zatem stwarzamy warunki do treningów pięć razy w tygodniu, a większość sobót i niedziel to czas kiedy wyjeżdżamy na zawody, turnieje grand prix szczebla okręgowego, wojewódzkiego i ogólnokrajowego. Obecnie do dyspozycji mamy dwie sale: w SP Nr 9 w Ostrowie Wielopolskim gdzie zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki oraz halę w SP Wtórek, gdzie zajęcia odbywają się we wtorki, środy  i piątki. Dzieci podzielone są na grupy ośmioosobowe i każdego dnia dwie grupy maja zajęcia po 2 godziny. Zatem w sumie w ciągu tygodnia prowadzimy 20 godzin zajęć szkoleniowych. W okresach świątecznych oraz wakacyjnych organizujemy obozy taktyczno – techniczne. W tym roku w najbliższym wakacyjnym okresie mamy zaplanowane trzy takie obozy.

Dwa obozy odbędą się na miejscu w SP Wtórek, natomiast jeden z obozów w miesiącu sierpniu jest obozem wyjazdowych.

Czynimy także ciągłe starania by wnieść w nasze działania trochę powiewu świeżości z najwyższej półki. Od kwietnia 2019 br. do współpracy zaprosiliśmy Polskiego Chińczyka. “Wandzi'”, bo tak potocznie jest nazywany, dojeżdża do nas na zajęcia treningowe z dziećmi. Praca Pani Gosi – naszej trener,  jest wsparta jego ogromnym doświadczeniem i talentem trenerskim.

Reprezentant Polski w tenisie stołowym Wang Zeng Yi “Wandzi” został uznany za najlepszego zawodnika sezonu 2016/17 Superligi tenisistów stołowych podczas gali “Diamentowa Rakietka”. Urodzony w 1983 roku w Tiencinie zawodnik przyjechał do Polski w wieku 18 lat, a od 2004 był członkiem polskiej kadry narodowej i olimpijskiej. W 2013 roku w parze z reprezentującym Chorwację Tanem Ruiwu zdobył złoty medal mistrzostw Europy w deblu, a cztery lata wcześniej razem z Lucjanem Błaszczykiem zostali wicemistrzami Starego Kontynentu. Obozy, które planujemy zorganizować w okresie wakacyjnym będą wsparte osobiście doświadczeniem Wandziego, który zapowiedział w nich swój udział.

Praca nasza została również zauważona i doceniona przez Starostę Ostrowskiego Pana Pawła Rajskiego, który w dniu 17 czerwca br. gościł na naszym treningu w Szkole Podstawowej we Wtórku. Podczas spotkania Pan Starosta wręczył nam nowy stół do tenisa stołowego i obiecał wsparcie, które mamy nadzieję, że przyniesie wspólne wymierne korzyści. Wierzymy, że nasi zawodnicy z dumą będą reprezentować i rozsławiać powiat ostrowski i przyniosą nam wiele radości.

Obecnie prowadzimy także rekrutację do nowej grupy szkoleniowej. Szukamy dzieci w wieku 5-8 lat które chciały by spróbować swych sił w tej dziedzinie sportu. Więcej informacji uzyskają Państwo na stornie internetowej klubu:

lksorzel.pl oraz na naszym profilu FB: @akademiaTS  Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego. Serdecznie zapraszamy.

Zarząd Klubu