Spotkaj się z Mistrzem w swojej szkole! Leszek Kucharski w Wysocku Małym!

W dniu 5 listopada 2021 roku odbyło się spotkanie z najwybitniejszym polskim tenisistą stołowym, dwukrotnym olimpijczykiem oraz medalistą mistrzostw świata, Leszkiem Kucharskim. Wydarzenie zorganizowano w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym, gdzie na co dzień uczęszczają cztery zawodniczki Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego, prowadzonej przez Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Wysocko Wielkie.

W wydarzeniu brało udział około 110 dzieci szkolnych. Adeptki naszej Akademii zaprezentowały nabyte już umiejętności, a uczniowie klas I-III brali czynny udział w zajęciach z Mistrzem. Między innymi uczyli się, jak poprawnie trzymać rakietkę oraz uczestniczyli w prostych ćwiczeniach z rakietką. Przy okazji, mogli także spróbować swoich sił w grze z Mistrzem. Spotkanie miało charakter promujący tenis stołowy i miało na celu zachęcenie dzieci do uprawiania tej dyscypliny sportu w prowadzonej przez nasz klub Akademii. Mistrz Leszek Kucharski poznał już dużo wcześniej naszą działalność, na co dzień prowadzi konsultacje szkoleniowe z nasza główną Panią Trener Małgorzatą Dudzińską. Pan Leszek widzi potencjał i profesjonalizm jaki wkładamy w szkolenie dzieci i właśnie dzięki temu przyjechał do nas aż z Gdańska, gdzie na co dzień mieszka i prowadzi swoją akademię, by wesprzeć nasze zaangażowanie w rozwój polskiego tenisa stołowego.

Podczas wydarzenia wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety oraz sprzęt do tenisa stołowego. Akcja została zorganizowana dzięki współpracy z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego – organizatorem w zakresie wykonania zadania zleconego przez Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego, Kultury i Sportu – „Spotkaj się z Mistrzem w swojej Szkole”.

Filmik ze spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=nexc06UYdaI