Tworzymy historię OSTROWSKIEJ AKADEMII TENISA STOŁOWEGO.

To był dzień Aleksandry NAWROCKIEJ, która w pięknym stylu wygrywa eliminacje do MISTRZOSTW POLSKI.

W dniu 19 maja 2021r. w Poznaniu odbył się turniej kwalifikacyjny do Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz Indywidualne Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w kategorii żaków. Naszą Akademię działającą przy LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie  reprezentowało 5-cioro zawodników: Marcel Sokołowski (2011), Nadia Spławska (2011), Lena Spławska (2011) Franciszka Dudzińska (2011), Aleksandra Nawrocka (2011). W turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski wystartowało 35 zawodniczek i 30 zawodników. Rozstawiona z nr 1 Aleksandra Nawrocka nie dała szans swoim rywalkom tracąc w całym turnieju tylko dwa sety. To był dzień Oli, która pokonała po 3:0 kolejno: Aleksandrę Filis, Lenę Adamczyk, koleżankę klubową Franciszkę Dudzińską, Lenę Plesiak, Zuzannę Wieczorek i tym samym Aleksandra Nawrocka została zwyciężczynią ELIMINACJI DO MISTRZOSTW POLSKI. W grze o medale i tytuł Mistrzyni Województwa Ola pokonuje 3:1 zawodniczkę Matyldę Gomulak (nr 13 z rankingu krajowego) i ulega dopiero w finale zawodniczce Nataszy Adamczyk (nr 6 z rankingu  krajowego) i tym samym Aleksandra Nawrocka zostaje wice mistrzynią województwa.

Lenka Spławska rozstawiona w tym turnieju z nr 2 do półfinałów przeszła bez straty seta, niestety tego dnia musiała w kolejnym meczu uznać wyższość zawodniczki Zuzanny Wieczorek przegrywając 3:0 i pożegnała się z grą finałową. O miejsce 3 nasza Lenka zagrała jeszcze mecz z Leną Plesiak i pomimo wyrównanej gry ulega 0:3 i skończyła zawody na miejscu 4. Waleczna Nadia Spławska rozstawiona z nr 6 również przeszła pierwszy etap turnieju bez straty seta dostając się do ćwierćfinału, by tam ulec brązowej medalistce Lenie Plesiak w grze o półfinał, i zawody ukończyła na miejscu 5-8. Franciszka Dudzińska, która rozstawiona była najniżej ze swoich koleżanek bo z nr 8, także zameldowała się w ćwierćfinale bez starty seta, i w grze o półfinał spotkała się ze zwyciężczynią turnieju eliminacyjnego do MISTRZOSTW POLSKI, koleżanką klubową Olą Nawrocką i ulega jej 0:3 po bardzo ładnej grze i również zawody kończy plasując się na miejscu w przedziale 5-8. Natomiast nasz rodzynek Marcel Sokołowski rozstawiony z nr 10 wygrywa tylko 1 z 3 pojedynków i pasuje się w przedziale 13-16.

Wszyscy nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony, prezentując swoje wysokie umiejętności. Przynoszą nam tym wiele radości i mobilizacji do dalszej wytrwałej pracy. Sukcesy te zawdzięczamy naszej Pani trener Małgorzacie Dudzińskiej, która wkłada w rozwój naszych zawodników dużo pracy i poświęcenia. Bez jej zaangażowania ostrowskie szkolenie dzieci w tenisie stołowym po prostu by nie istniało.  W czerwcu odbędzie się nabór do kolejnej grupy szkoleniowej, zatem już dziś zapraszamy dzieci w wieku 5 do 9 lat by spróbowały swych sił w tej pięknej i trudnej zarazem dyscyplinie sportu. Serdecznie zapraszamy J.

Zawodnikom serdecznie GRATULUJEMY!