Z Wysocka na Mistrzostwa Polski !

W Poznaniu w dniu 24 kwietnia 2021 roku odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików połączone z eliminacjami do Mistrzostw Polski Młodzików, które to odbędą się z dniach 14-16 maja w Dębicy.

Nasz klub LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie reprezentowało w tej imprezie w sumie 6 zawodników: Franciszka DUDZIŃSKA (2011), Gabriela Lubieniecka (2008),  Aleksandra NAWROCKA (2011), Lena Spławska (2011), Nadia Spławska (2011), Franciszek Mielcarek (2008) i Marcel Sokołowski (2011). Niestety z przyczyn panujących w naszym kraju na zwody nie mogli stawić się: Amelia Kucharska (2009), Maja Kucharska (2009), Oliwia Marcak (2010)oraz Igor Florczyk (2010). Finalnie najlepiej w grupie dziewcząt wypadła Gabriela Lubieniecka, która wygrała turniej eliminacyjny i zakwalifikowała się do udziału w Mistrzostwach Polski Młodzików. Pozostałe zawodniczki  wiekowo dużo młodsze od Gabrysi, widać że znakomicie podążają jej śladem, bo pomimo że są o 3 lata młodsze to już pokazują, że będą się liczyć w rywalizacji nie tylko na poziomie wojewódzkim ale i ogólnopolskim. I tak kolejno grając w wiekowo wyższej kategorii zajęły kolejno miejsca:  8m. Lena Spławska, 9m. Aleksandra Nawrocka, 13m. Nadia Spławska oraz 17m. Nadia Spławska. W kategorii chłopców najlepiej wypadł Franciszek Mielcarek, który niestety po pasjonującym pojedynku z czołowym zawodnikiem z Poznańskiego klubu wygrywając 2:0 finalnie cały mecz  przegrywa 2:3 i zostaje pozbawiony możliwości gry o wejście do finału i ostatecznie w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski zajmuje 5 miejsce. Najmłodszy nasz zawodnik Marcel Sokołowski (2011) – również rocznikowo o wiele młodszy od swoich rywali zajmuje 17 miejsce, ale zaprezentował się z bardzo dobrej strony zdobywając cenne doświadczenie, co mamy nadzieję będzie owocowało w jego rozwoju.

Link do meczu finałowego dający Gabrieli Lublinieckiej awans do Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików:  https://www.youtube.com/watch?v=tcvjvBVjGSU

Po turnieju kwalifikacyjnym najlepsi zawodniczy w obu kategoriach zagrali finał finałów o tytuły mistrzowskie. Najlepiej wypadła Gabriela Lubieniecka, która plasując się na 3 miejscu wywalczyła srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski Młodzików.

Po rywalizacji indywidualnej przystąpiono do rywalizacji drużyn klubowych.  W kategorii dziewcząt zgłoszono do rywalizacji 11 drużyn, z kolei w grupie chłopców rywalizowało 10 drużyn. Nasz klub LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie wystawił do rywalizacji 3 drużyny, w tym 2 dziewczęce. Najlepiej zaprezentowała się drużyna w składzie: Gabriela Lubieniecka oraz Aleksandra Nawrocka, która w wywalczyła srebrny medal i uzyskały awans do Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików.

Wielkim zaskoczeniem była dla nas piękna gra naszej drugiej dużo młodszej drużyny dziewcząt w składzie:  Franciszka Dudzińska, Lena Spławska oraz Nadia Spławska –  rocznikowo złożona z samych żaczek
(rocznik 2011), która w pięknym stylu wywalczyła brązowe medale (4 miejsce). Postawa tych zawodniczek daje naprawdę ogromne nadzieje na przyszłość.  Z kolei w rywalizacji drużynowej chłopców Franciszek Mielcarek oraz Marcel Sokołowski wywalczyli 5 miejsce.

Wszystkie te sukcesy zawdzięczamy naszej Pani trener Małgorzacie Dudzińskiej, której to zaangażowanie jest bardzo ogromne i nie docenione. To dzięki jej wysiłkom, staraniom i walką z przeciwnościami nasi zawodnicy są zauważalni w świecie polskiego tenisa stołowego, a nasz klub który dopiero szkoli dzieci 3 lata już pojawił na pozycjach rankingowych Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Często słyszymy na zawodach skąd wy jesteście?. Świat polskiego tenisa to świat gdzie rywalizują kluby, które mają po kilkadziesiąt lat tradycji i setki tysięcy, a czasami kilka milionowy budżet na każdy rok działalności. Mają możliwości zatrudnienia dużej liczby trenerów, organizowania obozów, szkolenia większych grup zawodników, itp. Nasze klubowe realia są zupełnie inne. Zaczynamy naszą przygodę ze skromnym budżetem od samorządu Gminy Ostrów Wielkopolski oraz ze wsparciem z programu „Pinpongowe Marzenia” realizowanego przez Polski Związek tenisa Stołowego. Środki te są kroplą w morzu potrzeb. Dlatego też musimy zacząć starać się o wsparcie lokalnej przedsiębiorczości, która pozowali nam zmniejszenie przepaści jaka dzieli nas obecnie między innymi klubami które szkolą dzieci i młodzież.

Zawodnikom serdecznie GRATULUJEMY!