Brąz Aleksandry Nawrockiej na I Grand Prix Polski żaczek i żaków!

W dniach 1-3 października 2021 r. w Drzonkowie odbył się I Grand Prix Polski żaczek i żaków. Turniej rozpoczął się w piątek eliminacjami do turnieju głównego, do którego wcześniej wywalczyły już sobie miejsce dwie nasze adeptki Aleksandra Nawrocka i Lena Spławska. W piątkowych eliminacjach startowali: Marcel Sokołowski, Franciszka Dudzińska i Nadia Spławska. Całej trójce udało się przebrnąć zmagania eliminacyjne i cała nasza piątka zawodników zameldowała się w „64” zawodników turnieju głównego.

W drugim dniu zawodów odbyły się kolejne gry o wejście do „32”. Rewelacyjnie zagrała Franciszka Dudzińska uzyskując awans do najlepszej „32” i uzyskała limit na kolejne Grand Prix Polski. Niestety po zaciętej grze w kolejnym meczu nieznacznie uległa rywalce 2:3 i nie udało się jej wejść do turniejowej „16”. Ostatecznie Franciszka zagrała jeszcze jeden mecz o przedział i została sklasyfikowana na pozycji 25-32 miejsce. Z kolei Nadia Spławska i Marcel Sokołowski w sobotnich zmaganiach nie wyszli ze swoich grup i zostali sklasyfikowanie powyżej 32 miejsca.

Aleksandra Nawrocka i Lenka Spławska bez straty seta wygrały swoje mecze i awansowały do „16”. W kolejnym meczu Lenka trafiła na turniejowa dwójkę i pomimo wielkich chęci musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki i ostatecznie uplasowała się na pozycji w przedziale 9-12 miejsce. Z kolei Aleksandra Nawrocka rozstawiana z nr 5 miała ciut łatwiejszą drogę i doszła do meczu o wejście do finału, gdzie spotkała się z turniejową „jedynką”, i przegrała 1:3, co dało Oli 3 miejscu w turnieju.

Brązowy medal Oli Nawrockiej to niewątpliwie największy jak dotychczas sukces naszej zawodniczki oraz naszej Akademii. Ogólnie turniej dla naszych adeptów był ważnym i cennym doświadczeniem. Życzymy im kolejnych sukcesów i wiele satysfakcji.