II Grand Prix Wielkopolski młodziczek i młodzików.

W dniu 6 listopada br. w Poznaniu odbyło się II Grand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym w kategorii młodziczek i młodzików. Do turnieju przystąpiło 36 młodziczek oraz 48 młodzików. Nasza Akademia reprezentowana była przez grupę 4 zawodników: Franciszka Dudzińska, Nadia Spławska, Anna Uciechowska i Marcel Sokołowski.

W dzisiejszych eliminacjach wojewódzkich, nie wystąpiła zawodniczka Aleksandra Nawrocka, która z racji wysokiej lokaty w rankingu ogólnopolskim młodziczek, posiada już limit imienny uprawniający do bezpośredniego udziału w Grand Prix Polski . Obecnie Ola sklasyfikowana jest jako 13 zawodnika w kraju. W turnieju nie wystąpiła także Lena Spławska, która w wyniku nabytej kontuzji wykluczona jest z treningów oraz z udziału w zawodach.

Zawodniczka Nadia Spławska już w drugim pojedynku trafiła na rozstawioną z nr 1 zawodniczkę ze Śmigla, której uległa i dalej kontynuowała grę z lewej strony drabinki turniejowej, gdzie wygrała kolejne 3 swoje pojedynki, niestety o dalszą grę wyeliminowała Nadię zawodniczka z Czacza dysponująca dziś wyśmienitą formą ,(która finalnie zajęła 4 lokatę w turnieju). Nadia po dłuższej przerwie w treningach zagrała rewelacyjnie zajmujac 7 miejsce w Wielkopolsce.

Z kolei zawodniczka Franciszka Dudzińska zwyciężyła dwa pierwsze swoje pojedynki i w grze o wejdźcie do półfinału uległa zawodnicze z Obornik (która finalnie zajęła 2 miejsce w turnieju) i kontynuowała dalej walkę z lewej strony drabiki turniejowej, gdzie przegrała z zawodniczką, która finalnie zajęła 4 lokatę w turnieju. Franciszka Dudzińska po bardzo dobrej grze ostatecznie została sklasyfikowana w przedziale 9-12 miejsce.

Bardzo dobrze zaprezentowała się także debiutująca w rozgrywkach wojewódzkich młodzików (wiekowo żaczka) Anna Uciechowska, która wygrała ogólnie dwa swoje pojedynki na 4 rozegrane i ostatecznie rozgrywki zakończyła na pozycji w przedziale 25-28 miejsce.

Z kolei nasz jedyny chłopiec Marcel Sokołowski podobnie jak Ania wygrał także dwa swoje pojedynki na 4 rozegrane i sklasyfikowany został na pozycji w przedziale 17-20 miejsce.