Aleksandra Nawrocka i Amelia Kucharska Drużynowymi Wicemistrzyniami Wielkopolski młodziczek w tenisie stołowym na rok 2022!

W dniu 15 maja 2022 roku w miejscowości Lisiec Wielki obyły się indywidualne i drużynowe kwalifikacje do Mistrzostw Polski młodziczek i młodzików. Udział w nich wzięło pięciu naszych zawodników: Franciszka Dudzińska, Amelia Kucharska, Aleksandra Nawrocka, Nadia Spławska i Marcel Sokołowski. W każdej kategorii udział wzięło po 32 najlepszych zawodników z Wielkopolski.

W turnieju indywidualnych kwalifikacji sensacyjnie zwyciężyła ALEKSANDRA NAWROCKA (jeszcze żaczka) pokonując na swojej drodze turniejowe nr 1 oraz nr 2 i tym samym uzyskała awans na Mistrzostwa Polski młodziczek. 👏👏👏

Pozostali zawodnicy uplasowali sie kolejno na pozycjach: 9÷12 miejace Amelia Kucharska, Franciszka Dudzinska,Marcel Sokołowski,

13-16, miejscu Nadia Splawska

W drugiej części dzisiejszych zawodów przystąpiono do rywalizacji mającej na celu wyłonienie Mistrzów Wielkopolski. W kategorii młodziczek turniej ten odbył się pomiędzy dwoma najlepszymi zawodniczkami z dzisiejszych kwalifikacji i zawodniczką z Lubonia, która posiadała limit z uwagi na bardzo wysokie miejsce w rankingu ogólnopolskim. Zawodniczki te zagrały turniej „każda z każdą”. Aleksandra Nawrocka w pięknym stylu i po zaciętej walce uległa tylko nieznacznie zwyciężczyni dzisiejszego turnieju i została Wicemistrzynią Wielkopolski 👌👌👌 BRAWO!!!!

Jest to kolejny ogromy sukces Pani trener MAŁGORZATY DUDZIŃSKIEJ i jej wychowanki z naszej Akademii, która podobnie jak w niedawno odbytych Mistrzostwach Wielkopolski kadetek Wicemistrzostwo zdobyła Gabriela Lubieniecka.

Po rywalizcji indywidualnej rozegrano Mistrzostwa drużyn klubowych. Do turnieju wystawiliśmy 2 drużyny na 14 drużyn dziewczęcych biorących udział w tej rywalizacji, a turniej rozegrany został systemem pucharowym. Niestety o wejście do pólfinału spotkały się obie nasze drużyny: Aleksandra Nawrocka w parze z Amelią Kucharską i Franciszka Dudzińska w parze z Nadią Spławską. Lepszą dziś okazały się nieco starsze koleżanki Ola z Amelką, które dotarły do finału, gdzie zostały pokonane przez zawodniczki ze Śmigla rozstawione z nr 1.

🏓🏓🏓 Aleksandra NAWROCKA i Amelia KUCHARSKA zdobywając Drużynowe Wicemistrzostwo Wielkopolski, zapisały koleją kartę w historii wysockiego klubu!

Wszystkim naszym adeptom GRATULUJEMY bardzo dobrego występu i czekamy na kolejne sukcesy 👏👏👏z Mistrzostw Polski, które odbędą się za dwa tygodnie w Dębicy!!!

Pani Trener Małgorzacie Dudzińskiej dziękujemy za tak wspaniałe przygotowanie do mistrzostw i życzymy wytrwałości w dalszym rozwoju naszych adeptów.