Brąz Leny Sławskiej na I Grand Prix Wielkopolski Młodzików i Młodziczek – Poznań, 4 września 2021 r.

W dniu 4 września 2021 roku w Poznaniu odbyło się I Grand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym w kategorii młodziczek i młodzików (ur. 2009 i młodsi). W zawodach startowało 38 zawodniczek oraz 42 zawodników. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Naszą Akademię biorąca udział w programie #PINPONGOWEMARZENIA reprezentowało 8-smioro zawodników, w tym 3 młodziczki i 5-cioro żaków. Turniej dla naszych  Adeptów był turniejem treningowym mającym na celu realizowanie wyznaczonych celów i tak też każdy z zawodników starał się dążyć do ich realizacji. Bardzo cieszy nas postawa młodych adeptów dążących sumiennie do swoich celów. Ogromne podziękowania dla trenerów: Wandzi Wang, Leszek Kucharski, Zbigniew Pietkiewicz za cenne wskazówki na wieloletni plan treningowy. W kategorii dziewcząt wśród szesnastu najlepszych turniejowo zawodniczek aż sześć dziewczynek stanowiły adeptki naszej akademii, a cztery z nich to wiekowo jeszcze żaczki – ur. 2011 r. Najlepszą naszą zawodniczką okazała się Lena Spławska (2011), która przegrała tylko jeden swój pojedynek i finalnie zajęła wysokie 3 miejsce w turnieju. Pozostałe zawodniczki zagrały także bardzo dobrze swoje mecze, czasami zabrakło minimalnie by przejść o krok wyżej, i finalnie zajęły następujące pozycje: 7m. Aleksandra Nawrocka (2011), 8m. Amelia Kucharska (2009), 11m. Nadia Spławska (2011), 13m. Franciszka Dudzińska (2011), 15m. Maja Kowalczyk (2009), 25m. Oliwia Marczak (2010).

Z kolei w kategorii chłopców bardzo dobrze zaprezentował się nasz rodzynek  Marcel Sokołowski (2011), który pomimo że zajął 17 lokatę to swoją walecznością i postawą pokazał się z bardzo dobrej strony.

Bardzo nas cieszy postawa naszych zawodników, gratulujemy im i życzymy kolejnych sukcesów!

Pełne wyniki na: https://www.wzts.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=4&artykul=2891&akcja=artykul