Wawrzyn Starosty Ostrowskiego dla Małgorzaty Dudzińskiej!

Niezmierni miło nam poinformować że nasza trener Małgorzata DUDZIŃSKA została uhonorowana prestiżową nagrodą „Sportowe Wawrzyny Starosty Ostrowskiego. Jest to nagroda przyznawana zawodnikom, działaczom oraz klubom sportowym za szczególne osiągniecia oraz za działalność na rzecz rozwoju sportu w powiecie ostrowskim.

Małgorzata Dudzińska – wielokrotna mistrzyni i wice mistrzyni województwa w grach pojedynczych, deblowych i mieszanych. Brązowa medalistka Mistrzostw Polski LZS w deblu. W latach 1994-96 trener kadry Polski LZS kategorii młodzik i kadet. W latach dziewięćdziesiątych trener z dwoma tytułami Mistrza Polski swoich wychowanków. Od 2013 roku czynnie związana z Ludowym Klubem Sportowy ORZEŁ Wysocko Wielkie.

Od 2017 roku do Ludowego Klubu Sportowego ORZEŁ Wysocko Wielkie zaczęła napływać coraz to większa liczba dzieci chcących uprawiać tę dyscyplinę sportu. Klub, który skupiał się wyłącznie na rywalizacji ligowej seniorów, postanowił rozszerzyć swoją działalność o szkółkę tenisa stołowego dla małych dzieci. Do pracy została zaangażowana wówczas trener Małgorzata Dudzińska, która z dużym zapałem i entuzjazmem zabrała się do intensywnej pracy z dziećmi.

Praca i zaangażowanie Małgorzaty Dudzińskiej oraz klubu LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie w rozwój tenisa stołowego został dostrzeżony w strukturach Polskiego Związku Tenisa Stołowego, dzięki czemu już w czerwcu 2018 r. klub dostał propozycję wzięcia udziału w ogólnopolskim pilotażowym programie „Pingpongowe Marzenia z PSE”. Została stworzona wówczas Ostrowska Akademia Tenisa Stołowego przy Ludowym Klubie Sportowym ORZEŁ Wysocko Wielkie, a działalność szkoleniowa została przeniesiona do hali sportowej przy Szkole Podstawowe we Wtórku. Od tego momentu nastąpił bardzo dynamiczny rozwój Ostrowskiej Akademii. Po pierwszych dwóch latach działalności Małgorzata Dudzińska doprowadziła Akademię do poziomu największej i najlepszej Akademii w Południowej Wielkopolsce. Dzieci prowadzone pod okiem trener Małgorzaty Dudzińskiej zaczęły być widoczne i osiągać czołowe pozycje w Wielkopolsce.

Trener Małgorzata Dudzińska oddaje całe swoje życie dzieciom i zaszczepia w nich pasję do tenisa stołowego. Trener Małgorzata Dudzińska współpracuje z najlepszymi szkoleniowcami i największymi autorytetami w Polsce. Dużo czasu poświecą także na specjalistyczne szkolenia, dzięki czemu dzieci dostają wiedzę z najwyższej półki. Całość przynosi wymierne efekty i skutkuje dynamicznym rozwojem młodych zawodników. Dziś już po czterech latach działalności zawodnicy Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego zajmują w najmłodszych wiekowo kategoriach czołowe miejsca w rankingu ogólnopolskim, a Ostrowska Akademia Tenisa Stołowego przy Ludowym Klubie Sportowym ORZEŁ Wysocko Wielkie stała się jedną z najlepszych punktów szkoleniowych w Wielkopolsce. Dzięki Pani Trener Małgorzacie Dudzińskiej w niebywale krótkim czasie, Klub stał się ośrodkiem szkolenia, konkurującym z ośrodkami, które mają wieloletnie tradycje i spore doświadczenie w szkoleniu.

Gratulujemy i życzymy samych dobrych wiadomości o osiągnięciach podopiecznych.