Podwójne Międzywojewódzkie Wicemistrzostwo młodziczek dla Aleksandry Nawrockiej.

W dniu 21 maja br. w Poznaniu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek (MMM). W tej rywalizacji walczyły ze sobą województwa wielkopolskie z zachodniopomorskim. Do udziału w Mistrzostwach zakwalifikowanych zostało po 12 najlepszych rankingowo zawodników i zawodniczek z obu województw, zatem rywalizacja toczyła się pomiędzy 24 najlepszymi zawodnikami i 24 najlepszymi zawodniczkami z ww . województw. Naszą Akademię i Klub reprezentować miała grupa 4 zawodniczek i 1 zawodnik, jednak z powodów zdrowotnych do Mistrzostw nie przystąpiła Lena Spławska.

🏓🏓🏓Aleksandra Nawrocka pokazała swój najlepszy tenis i w Mistrzostwach indywidualnych młodziczek w półfinale pokonała zawodniczkę Luveny Luboń Nataszę Adamczyk, rozstawioną w tym turnieju z nr 1 (wynik 3:2). W finale Ola spotkała się z zawodniczką ze Śmigla Aleksandrą Przybylską, która dziś okazała się być lepszą (wynik 1:3) i ostatecznie 🏓🏓🏓Aleksandra Nawrocka zdobyła srebrny🥈🥈🥈 medal i tytuł Indywidualnej Wicemistrzyni Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek. Koleżanki klubowe Oli, Amelia Kucharska i Franciszka Dudzińska godnie reprezentowały naszą Akademię,jednak zmagania zakończyły ,Amelka na miejscu 13-16 (doznała kontuzji) a Franciszka na miejscu 17-24. Nasz rodzynek Marcel Sokołowski rozegrał bardzo dobre pojedynki i ostatecznie został sklasyfikowany w przedziale 13-16 miejsce.

Podobnie jak w turnieju indywidualnym, nasza Aleksandra Nawrocka w parze z Zuzanną Wieczorem ze Śmigla, prowadząc w meczu finałowym 2:0, ostatecznie przegrywają 2:3 z parą zostawioną z Nr 1: Nataszą Adamczyk i Aleksandrą Przybylską i tym sposobem 🏓🏓🏓Aleksandra Nawrocka i Zuzanna Wieczorek zdobywają 🥈🥈🥈Wicemistrzostwo Międzywojewódzkie Młodziczek w grze podwójnej.

Nasz drugi debel w składzie Franciszka Dudzińska i Lena Plesiak z Obornik, skompletowany przypadkowo, ponieważ koleżanka klubowa Lena Spławska z racji kontuzji nie brała udziału w turnieju, został sklasyfikowany w przedziale 5-8 miejsce.

Na 22 kluby biorące udział w Mistrzostwach w klasyfikacji ogólnej klubów zajęliśmy 4 miejsce wspólnie z LKST Luvena Luboń. Wielkopolska jak województwo zdobyło ogólnie 30 pkt, a zachodniopomorskie zakończyło zmagania z dorobkiem 18 pkt.