Autor: Karol Lubieniecki

7 medali na II Grand Prix Południowej Wielkopolski żaków i kadetów

W dniu 20 listopada 2021 r. zawodnicy naszej Akademii brali udział w II Grand Prix Południowej Wielkopolski żaków i kadetów, które odbyły się w Grabowie nad Prosną. Na 12 możliwych do zdobycia medali nasi zawodnicy zdobyli 7 krążków!

Złoto: 🥇🥇🥇 Aleksandra Nawrocka, Gabriela Lubieniecka, Franciszek Mielcarek

Srebro: 🥈🥈 Lena Spławska, Amelia Kucharska

Brąz: 🥉🥉 Nadia Spławska, Marcel Sokołowski

8 miejsce Janek Perz – najmłodszy nasz zawodnik. Brawo za waleczność !

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 👏👏👏

II Memoriał Mikołaja Łyżwy w tenisie stołowym

Tabele turniejowe II Memoriału Mikołaja Łyżwy w tenisie stołowym

KOMUNIKAT OGRANIZACYJNY

II Memoriał Mikołaja Łyżwy w tenisie stołowym

Raszków, dnia 28 listopada 2021 r.

CEL:

  • wyłonienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach,
  • popularyzacja tenisa stołowego,
  • zwiększenie aktywności fizycznej młodych ludzi,
  • promowanie sportu oraz jego prozdrowotnych, wychowawczych i edukacyjnych wartości,
  • uczczenie pamięci zawodnika tenisa stołowego Mikołaja Łyżwy,

TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW:

  • 28 listopada 2021 roku, godz. 9:30
  • hala widowiskowo – sportowa Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera i Armii Krajowej w Raszkowie, 63-440 Pogrzybów 1A.

ORGANIZATORZY  I WSPÓŁORGANIZATORZY:

  • Ludowy Klub Sportowy Orzeł Wysocko Wielkie
  • Ostrowska Akademia Tenisa Stołowego przy LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie

ZGŁOSZENIA:

  • zgłoszenia uczestników  przyjmowane będą wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy, zamieszczony na – do czwartku 25 listopada  2021 r., do godz. 17:00. Kliknij tutaj aby przejść do formularza zgłoszeń
  • zawodnicy w kategorii Amator (bez licencji PZTS) – znajomi, rodzina, przyjaciele Mikołaja mogą zgłaszać się do turnieju w dniu zawodów.
  • udział w turniejach jest bezpłatny .

KATEGORIE:

  • kategoria: do 12 lat, dziewcząt / chłopców           (ur. w roku 2009 i młodsi)
  • kategoria: 13-16 lat, dziewcząt / chłopców           (ur. w latach 2005 – 2008)
  • kategoria 17 lat i starsi, kobiety / mężczyźni (ur. w roku 2004 i starsi)
  • kategoria AMATOR (bez ograniczeń wiekowych, bez podziału na płeć) – zgłoszenia w dniu zawodów

SYSTEM ROZGRYWEK:

  • system uzależniony będzie od ilości uczestników w poszczególnych  kategoriach, a rozpiska turniejowa zostanie podana do wiadomości max do godz. 16.00 w dniu 27 listopada 2021 r.
  • turniej rozegrany zostanie na 14 stołach piłeczkami plastikowymi Thibar***.
  • sędziami stolikowymi będą wolontariusze.

NAGRODY:

  • za zajęcie miejsc  I – III – puchar, dyplom,
  • w kategorii mężczyzn 17 lat i starsi najlepszy zawodnik z terenu działania Okręgowego Związku Tenisa Stołowego „Południowa Wielkopolska” otrzyma Puchar przechodni im. Mikołaja Łyżwy oraz nagrodę w postaci Vouchera na zakup sprzętu sportowego o wartości 500 zł. 

UWAGI KOŃCOWE:

  • WSTĘP NA HALĘ WYŁĄCZNIE W OBUWIU SPORTOWYM !
  • uczestników obowiązuje strój sportowy,
  • każdy uczestnik zawodów jest zobowiązany do zapoznania się z komunikatem organizacyjnym,
  • zawodnicy nie mogą mieć przeciwwskazań lekarskich do wzięcia udziału w zawodach, co potwierdzają podpisując oświadczenie,
  • każdy zawodnik biorący udział w zawodach musi poddać się obowiązkowemu pomiarowi temperatury ciała wykonanemu za pomocą termometru bezdotykowego
  • zawodnicy występują w zawodach na własną odpowiedzialność,
  • za rzeczy zagubione podczas zawodów, organizator nie odpowiada,
  • każdy z uczestników zapisując się do turnieju wyraża zgodę na wykorzystanie wizerunku
  • w materiałach promocyjnych, w szczególności zdjęć,
  • organizator zastrzega sobie prawo do ostatecznej interpretacji regulaminu oraz zasad gry,
  • impreza organizowana jest bez udziału publiczności z uwagi na panująca sytuacje epidemiologiczną.
  • kontakt do organizatora: 513 141 140.                 

Organizatorzy

Brąz Gabrieli Lubienieckiej i 4 miejsce Franciszka Mielcarka na II Grand Prix Wielkopolski kadetów.

W dniu 13 listopada 2021 roku w Poznaniu odbyło się II Grand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym w kategorii kadetek i kadetów (ur. 2007 i młodsi). W zawodach startowało 26 zawodniczek oraz 46 zawodników. Naszą Akademię reprezentowało dwóch zawodników. Gabriela Lubieniecka przegrała tylko jeden pojedynek ćwierćfinałowy z zawodniczką rozstawioną z nr 1 i przeszła na lewą stronę drabinki turniejowej, gdzie wygrała kolejne wszystkie swoje pojedynki (nie przerywając ani jednego seta) i finalnie zajęła 3 miejsce w Wielkopolsce. Mniej szczęścia miał Franciszek Mielcarek, który przegrał swój mecz o wejście do finału i podobnie jak jego koleżanka klubowa przeszedł na lewą stronę drabinki turniejowej, gdzie wygrał kolejny pojedynek i wywalczył szansę gry o 3 miejsce. Tym razem przeciwnik Franka okazał się lepszy i Fanek finalnie zajął 4 miejsce, chociaż w początkowej fazie turnieju Franciszek spotkał się już z tym samym zawodnikiem, gdzie po zaciętej walce, zwyciężył swój mecz. Bardzo nas cieszy postawa naszych zawodników, gratulujemy im i życzymy kolejnych sukcesów!

Pełne wyniki na: https://www.wzts.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0…

Spotkaj się z Mistrzem w swojej szkole! Leszek Kucharski w Wysocku Małym!

W dniu 5 listopada 2021 roku odbyło się spotkanie z najwybitniejszym polskim tenisistą stołowym, dwukrotnym olimpijczykiem oraz medalistą mistrzostw świata, Leszkiem Kucharskim. Wydarzenie zorganizowano w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym, gdzie na co dzień uczęszczają cztery zawodniczki Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego, prowadzonej przez Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Wysocko Wielkie.

W wydarzeniu brało udział około 110 dzieci szkolnych. Adeptki naszej Akademii zaprezentowały nabyte już umiejętności, a uczniowie klas I-III brali czynny udział w zajęciach z Mistrzem. Między innymi uczyli się, jak poprawnie trzymać rakietkę oraz uczestniczyli w prostych ćwiczeniach z rakietką. Przy okazji, mogli także spróbować swoich sił w grze z Mistrzem. Spotkanie miało charakter promujący tenis stołowy i miało na celu zachęcenie dzieci do uprawiania tej dyscypliny sportu w prowadzonej przez nasz klub Akademii. Mistrz Leszek Kucharski poznał już dużo wcześniej naszą działalność, na co dzień prowadzi konsultacje szkoleniowe z nasza główną Panią Trener Małgorzatą Dudzińską. Pan Leszek widzi potencjał i profesjonalizm jaki wkładamy w szkolenie dzieci i właśnie dzięki temu przyjechał do nas aż z Gdańska, gdzie na co dzień mieszka i prowadzi swoją akademię, by wesprzeć nasze zaangażowanie w rozwój polskiego tenisa stołowego.

Podczas wydarzenia wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety oraz sprzęt do tenisa stołowego. Akcja została zorganizowana dzięki współpracy z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego – organizatorem w zakresie wykonania zadania zleconego przez Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego, Kultury i Sportu – „Spotkaj się z Mistrzem w swojej Szkole”.

Filmik ze spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=nexc06UYdaI

Ola Nawrocka z brązowym medalem na II Grand Prix Wielkopolski młodzików i młodziczek.

.W dniu 7 listopada 2021 roku miejscowości Lisiec Wielki odbyło się II Grand Prix Wielkopolski młodzików w tenisie stołowym. Naszą Akademię reprezentowała grupa 7 adeptów, w tym 6 dziewczynek oraz 1 chłopiec. Ogólnie do rywalizacji przystąpiło 38 zawodników oraz 36 najlepszych zawodniczek z wielkopolski. Nasi młodziutcy adepci, startowali w wyższej kategorii wiekowej i udowodniły, że są groźnymi rywalami i będą liczyć się w walce o medale. Lena Spławska oraz Aleksandra Nawrocka, przegrały tylko po jednym pojedynku o wejście do finału i ostatecznie rozegrały między sobą mecz o 3 miejsce. Tym razem lepsza okazała się Aleksandra Nawrocka, która zajęła 3 miejsce, a jej koleżanka Lena Spławska zajęła 4 miejsce. Niewiele zabrakło by przy podium stanęła Amelka Kucharska, która nieznacznie przegrała mecz 3:2 o wejście do przedziału 5-6 i tym samym rozegrała mecz o 7 miejsce, który wygrała po pięknej walce. Pozostałe nasze zawodniczki bardzo dzielnie walczyły i uplasowały się kolejno: Franciszka Dudzińska w przedziale 13-14 miejsce, Oliwia Marczak w przedziale 17-20 miejsce, a Nadia Spławska w przedziale 21-24 miejsce. Nasz rodzynek Marcel Sokołowski zajął miejsce w przedziale 13-14. Należy dodać, że zarówno Marcel, Nadia, Frania, Lena jak i Ola to zawodnicy z kategorii żak, czyli brali udział w zawodach o kategorię wyżej.

Występ naszych zawodników zaliczamy do bardzo udanych. Cieszy nas ich postawa, umiejętności oraz wykazywana waleczność. Słowa uznania należą się dla organizatorów tj. Klubu KTS WICHER Lisiec Wielki, który zorganizował turniej na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym w bardzo przyjaznej atmosferze. Gratulujemy i dopingujemy do kolejnych takich inicjatyw.

Pełne wyniki: https://www.wzts.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0…

II Grand Prix Wielkopolski juniorów.

W dniu 6 listopada 2021 roku miejscowości Krzyż Wielkopolski odbyło się II Grand Prix Wielkopolski juniorów – ur. w latach 2003- 2006 i młodsi. Naszą Akademię reprezentowała grupa 5 zawodników, w tym 2 zawodniczki: Gabriela Lubieniecka (2008) i Olga Wojdal (2005), oraz 3 zawodników: Maksymilian Drozdowski (2006), Szymon Binek (2006) oraz Franciszek Mielcarek (2008).

Dla naszych zawodników impreza ta była okazją do zdobycia cennego doświadczenia podczas rywalizacji ze starszymi i bardziej doświadczonymi najlepszymi juniorami z Wielkopolski.

Nasi zawodnicy zajęli kolejno miejsca: 9m. Gabriela Lubieniecka; 13m. Olga Wojdal; 17m. Maksymilian Drozdowski i Szymon Binek; 24m. Franciszek Mielcarek

Pełne wyniki na: https://www.wzts.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=4&artykul=2973&akcja=artykul&fbclid=IwAR0aEQu7LVLDhMPTpSu7heic8qdNPsm5z-Eu3HEoxVXM04_YQlQNwS6NDlM

7 medali w VI Ogólnopolskim Memoriale Zygmunta Lubienieckiego

Ponad 120 zawodnikowi w pierwszym dniu zmagań VI Ogólnopolskiego Memoriału Zygmunta Lubienieckiego.

🥇Ola Nawrocka, 🥇Amelia Kucharska
🥈: Gabiela Lubieniecka
🥉: Lena Spławska, 🥉Olga Wojdal, 🥉 Franiszek Mielcarek, 🥉 Drozdowski Marcin
🏓4m. : Janek Perz, Nadia Spławska, Marcel Sokołowski i Szymon Binek
🏓5m. Franciszka Dudzińska i Oliwia Marczak

Brawo dla Naszych adeptów!!!

6 medali dla Akademii na I Grand Prix Południowej Wielkopolski.

Świetny występ młodych adeptów Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego na I Grand Prix Południowej Wielkopolski w kategorii młodzików i juniorów.  

W kategorii młodziczek startowały: Franciszka Dudzińska, Maja Kowalczyk, Amelia Kucharska, Oliwia Marczak, Lena Splawska. Dziś zwyciężyła Lena Spławska będąca jeszcze żaczką, a 2 miejsce zajęła Amelia Kucharska, która dziś musiała uznać wyższość swojej koleżanki klubowej. Obie dziewczynki przeszły przez turniej w wyśmienitym stylu. Pozostałe koleżanki klubowe rozegrały dobre pojedynki i zajęły kolejno: 5m. Franciszka Dudzińska (wiekowa żaczka), 7m. Oliwia Marczak,  9m. Maja Kowalczyk.

Nasz rodzynek Marcel Sokołowski, który z turnieju na turniej gra na coraz to wyższym swoim poziomie, wywalczył dziś wysokie 3 miejsce. Dodajmy, iż Marcel również jest jeszcze wiekowo żakiem.

W kategorii juniorek startowały dwie zawodniczki i obie z zawodów wróciły z medalami. Bezapelacyjnie po złoto sięgnęła Gabriela Lubieniecka (obecnie kadetka), a jej koleżanka klubowa Olga Wojdal zajęła 3 miejsce. Warto dodać, że Olgę w półfinale wyeliminowała koleżanka klubowa Gabriela, i tym samym Olga mogła zdobyć najwyżej już tylko 3 miejsce.

W kategorii juniorów mieliśmy tym razem tylko jednego reprezentanta – Szymona Binka, który po wyśmienitej grze pokonał rozstawionego z Nr 2 zawodnika z Gorzyc Małych oraz w finale rozstawionego z Nr 1 zawodnika z ostrowskiego klubu, i tym samym sensacyjnie Szymon Binek został zwycięzcą kategorii juniorów.

Gratulujemy bardzo dobrych wyników, a przede wszystkim postawy. Ogólnie Akademia na I Grand Prix Południowej Wielkopolski młodzików i juniorów zdobywa 6 medali: w tym 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.

Mistrzostwa Polski LZS

W dniach 16 i 17 października 2021 roku w Luboniu odbyły się Mistrzostwa Polski LZS w tenisie stołowym. Z powiatu ostrowskiego do tej imprezy zakwalifikowało się 3 zawodników i wszyscy z naszego klubu tj. Gabriela Lubieniecka, Maksymilian Drozdowski i Szymon Binek. Z tej trójki najwyżej sklasyfikowana została Gabriela Lubieniecka, która w kategorii młodziczek minimalnie przegrała w piątym secie mecz o wejście do ósemki finałowej i ostatecznie zajęła miejsce w przedziale 9-12. Kolejny nasz zawodnik Maksymilian Drozdowski startujący w kategorii kadetów zajął miejsce w przedziale 13-16 miejsce, a Franciszek Mielcarek w kategorii młodzików uplasował się w przedziale 17-24 miejsce. Jako klub zostaliśmy sklasyfikowani na 36 miejscu rankingu ogólnopolskiego na 63 kluby biorące udział w tej imprezie. Dało nam to 6 lokatę w województwie na 11 wielkopolskich klubów. Punkty naszych zawodników dołożyły się do ogólnej klasyfikacji województw, gdzie Wielkopolska zajęła 1 lokatę! Gratulujemy serdecznie zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

VI MEMORIAŁ ZYGMUNTA LUBIENIECKIEGO W TENISIE STOŁOWYM

VI OGÓLNOPOLSKI MEMORIAŁ ZYGMUNTA LUBIENIECKIEGO W TENISIE STOŁOWYM.W dniach 30 i 31 października 2021 roku w hali Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera i Armii Krajowej w Raszkowie odbył się VI Ogólnopolski Memoriał Zygmunta Lubienieckiego w tenisie stołowym. W pierwszym dniu Memoriału rozegrane zostały turnieje w kategoriach młodzieżowych, a w drugim dniu rywalizacja toczyła się w grupach open kobiet, open mężczyzn i weteranów. Memoriał został zorganizowany przez Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Południowa Wielkopolska oraz LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie. Do rywalizacji przystąpiło ogólnie ponad 200 zawodników, łącznie w 13 kategoriach wiekowych. Łączna pula nagród w Memoriale razem z pucharami to ok. 9.500 zł. Memoriał w opinii obserwatorów oraz zawodników (za co serdecznie Wam dziękujemy) został zorganizowany na najwyższym poziomie organizacyjnym. Jest to zasługa między innymi sponsorów, którzy wsparli tę szlachetną inicjatywę. Słowa podziękowania należą się: Wójtowi Gminy Ostrów Wielkopolski, Staroście oraz Przewodniczącemu Rady Powiatu Ostrowskiemu, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Burmistrzowi Miasta i Gminy Raszków, Burmistrzowi Miasta i Gminy Odolanów oraz Wójtowi Gminy Przygodzice – za ufundowanie pucharów. Ponadto otrzymaliśmy wsparcie na zakup nagród od następujących instytucji i podmiotów gospodarczych: Centrum Rozwoju Komunalnego S.A w Ostrowie Wielkopolskim, Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o., TKO im. Mariana Matysiaka w Wysocku Wielkim, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Ostrowie Wielkopolskim, PUK Sp. z o.o. w Gorzycach Wielkich, Patryk Zieleziński – Firma ZIELMAX, PPHU BET-POL Beata Polarczyk, MARIX Henryk Kwiecień, BONI-NET Sp z o.o. – Daria Janiak, SH HYBSZ Sp. z o.o.- Sławomir Hybsz, Informatyka dla Biznesu – Wojciech Krawczyk, Budownictwo Inżynieryjne Wojciech Perz, Firma Budowlana – M. Kołeczko, Buro PLAY – Tomasz i Ewa Maciak. Słowa podziękowania kierujemy również do sędziów, którzy bardzo sprawnie prowadzili imprezę. Dziękujemy: Henrykowi Dziergwie, Pawłowi Perzowi, Marcinowi Drozdowskiemu, Wojciechowi Śmiechowskiemu i Andrzejowi Wawrzyniakowi. Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie za udzielone wsparcie, bez pomocy której, nie udało by się zorganizować imprezy na tak wysokim poziomie. Zawodnikom dziękujemy za udział w Memoriale, uczczenie pamięci Zygmunta Lubienieckiego i serdecznie zapraszamy Was do Raszkowa w przyszłym roku! Link do zdjęć z 30 października:

Klasyfikacja pierwszych szóstek Memoriału:

TURNIEJ OTWARTY KOBIET
1 Borowska Julia KS POLONIA ŚMIGIEL
2 Mielcarek Paulina LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie
3 Kędzia Aleksandra UKS MARATON MOSKURNIA
4 Klabińska Agata KS Stella „Niechan” Gniezno
5 Zaradna Anita LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie
6 Lubieniecka Gabriela LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie

TURNIEJ OTWARTY WETERANÓW
1 Borowiak Daniel ULKS Marten Ciechów
2 Olejnik Tomasz KKS Krotoszyn
3 Drozdowski Marcin LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie
4 Kasendra Jan Kępno
5 Ciekański Jerzy Nowa Wola
6 Klabiński Robert SKTS RATAJE 50 Poznań

TURNIEJ OTWARTY MĘŻCZYZN
1 Klimek Piotr LKTS ZENIT MIĘZYBÓRZ
2 Kotwica Dawid UKS Orleta Bilcza
3 Ciesielski Roch KU AZS UE
4 Zieleziński Patryk LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie
5 Baranowski Robert LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski
6 Spławski Maciej LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie

SKRZATKI– ur. w 2013 r i młodsze
1 Ciesielska Helena UKS”PROSNA”Grabów
2 Berska Maria LZS Olszowa

SKRZATKI– ur. w 2013 r i młodsi
1 Rynkiewicz Mieszko IKS Zduńska Wola
2 Brzeziecki Jan IKS Zduńska Wola
3 Wieczorek Tymoteusz KS Polonia Śmigiel
4 Perz Jan LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie
5 Borowski Igor KS POLONIA ŚMIGIEL
6 Bednarczyk Jędrzej LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski

ŻACZKI – ur. w latach 2011-2012
1 Nawrocka Aleksandra LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie
2 Wieczorek Zuzanna KS Polonia Śmigiel
3 Spławska Lena LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie
4 Spławska Nadia LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie
5 Dudzińska Franciszka LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie
6 Pawlak Marysia LKS Gołuchów

ŻACY – ur. w latach 2011-2012
1 Kwieciński Hubert KTS „Wicher” Lisiec Wielki
2 Matkowski Piotr GOSIR Kleszczewo
3 Szczepański Fabian KS Dekorglass Działdowo
4 Sokołowski Marcel LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie
5 Kuczyński Piotr UKS Żaki Taczanów
6 Flaszyński Konrad Wicher Lisiec Wielki

MŁODZICZKI – ur. w latach 2009-2010
1 Kucharska Amelia LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie
2 Strzelczak Agata LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski
3 Muzykiewicz Maja KTS „Wicher” Lisiec Wielki
4 Mazur Agnieszka UKS Daniszyn
5 Marczak Oliwia LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie
6 Parzonka Julia LZS Olszowa

MŁODZICY – ur. w latach 2009-2010
1 Wieczorek Piotr KS Polonia Śmigiel
2 Robak Marcel KTS „Wicher” Lisiec Wielki
3 Pioch Filip LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski
4 Szafran Iwo KTS „Wicher” Lisiec Wielki
5 Szóstak Bartłomiej LZS Olszowa
6 Cecota Bartosz LZS Olszowa

KADETKI – ur. w latach 2007 – 2008
1 Nowak Katarzyna KS Polonia Śmigiel
2 Borowska Julia KS POLONIA ŚMIGIEL
3 Trybuła Weronika KS Polonia Śmigiel
4 Rabiega Natalia GUKS PROSNA Wieruszów
5 Dymna Maja LKS Gołuchów
6 Pietrzak Zofia LKS Gołuchów

KADECI – ur. w latach 2007 – 2008
1 Zrol Kacper LKTS LUVENA LUBOŃ
2 Matkowski Krzysztof GOSIR Kleszczewo
3 Mielcarek Franciszek LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie
4 Błoch Filip UKS „PROSNA” Grabów
5 Frala Mateusz LKS Spółdzielca Kobylin
6 Barański Szymon LKS Gołuchów

JUNIORKI – ur. w latach 2003 – 2006
1 Wachowiak Klaudia LKS Spółdzielca Kobylin
2 Lubieniecki Gabriela LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie
3 Wojtal Olga LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie
4 Marczak Oliwia LZS Olszowa

JUNIORZY – ur. w latach 2003 – 2006
1 Setecki Jan LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski
2 Baranowski Robert LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski
3 Talar Wiktor UKS Żaki Taczanów
4 Binek Szymon LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie
5 Marciniak Mateusz KTS „Wicher” Lisiec Wielki
6 Kaszuba Adam KTS „Wicher” Lisiec Wielki

Tabele turniejowe na IV Ogólnopolski Memoriał Zygmunta Lubienieckiego w tenisie stołowym – Raszków

  1. Kategorie młodzieżowe, sobota – 30 października 2021 r.
  2. Kategorie OPEN mężczyzn, kobiet i weteranów, niedziela – 31 października 2021 r.

Brąz Aleksandry Nawrockiej na I Grand Prix Polski żaczek i żaków!

W dniach 1-3 października 2021 r. w Drzonkowie odbył się I Grand Prix Polski żaczek i żaków. Turniej rozpoczął się w piątek eliminacjami do turnieju głównego, do którego wcześniej wywalczyły już sobie miejsce dwie nasze adeptki Aleksandra Nawrocka i Lena Spławska. W piątkowych eliminacjach startowali: Marcel Sokołowski, Franciszka Dudzińska i Nadia Spławska. Całej trójce udało się przebrnąć zmagania eliminacyjne i cała nasza piątka zawodników zameldowała się w „64” zawodników turnieju głównego.

W drugim dniu zawodów odbyły się kolejne gry o wejście do „32”. Rewelacyjnie zagrała Franciszka Dudzińska uzyskując awans do najlepszej „32” i uzyskała limit na kolejne Grand Prix Polski. Niestety po zaciętej grze w kolejnym meczu nieznacznie uległa rywalce 2:3 i nie udało się jej wejść do turniejowej „16”. Ostatecznie Franciszka zagrała jeszcze jeden mecz o przedział i została sklasyfikowana na pozycji 25-32 miejsce. Z kolei Nadia Spławska i Marcel Sokołowski w sobotnich zmaganiach nie wyszli ze swoich grup i zostali sklasyfikowanie powyżej 32 miejsca.

Aleksandra Nawrocka i Lenka Spławska bez straty seta wygrały swoje mecze i awansowały do „16”. W kolejnym meczu Lenka trafiła na turniejowa dwójkę i pomimo wielkich chęci musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki i ostatecznie uplasowała się na pozycji w przedziale 9-12 miejsce. Z kolei Aleksandra Nawrocka rozstawiana z nr 5 miała ciut łatwiejszą drogę i doszła do meczu o wejście do finału, gdzie spotkała się z turniejową „jedynką”, i przegrała 1:3, co dało Oli 3 miejscu w turnieju.

Brązowy medal Oli Nawrockiej to niewątpliwie największy jak dotychczas sukces naszej zawodniczki oraz naszej Akademii. Ogólnie turniej dla naszych adeptów był ważnym i cennym doświadczeniem. Życzymy im kolejnych sukcesów i wiele satysfakcji.

Trójka naszych Adeptów zakwalifikowała się na Mistrzostwa Polski LZS w tenisie stołowym!

W dniu 26 września 2021 roku 10 naszych zawodników zastało powołanych do reprezentacji powiatu ostrowskiego na Mistrzostwa Wielkopolski LZS w tenisie stołowym, które odbyły się w miejscowości Objezierze. Najlepiej wśród naszych zawodników zaprezentował się Franciszek Mielcarek, który w kategorii młodzików wywalczył srebrny medal. Z kolei Gabriela Lubieniecka zdobyła brązowy medal w kategorii młodziczek, a w kategorii kadetów Maksymilian Drozdowski pokonał w grze o brąz swojego kolegę klubowego Szymona Binka. Pozostali zawodnicy zagrali dobre mecze i jesteśmy bardzo zadowoleni z ich postawy. Wspomniana wyżej trójka zawodników zakwalifikowała się na Mistrzostwa Polski LZS, które odbędą się w dniach od 15 do 17 października w Luboniu. Jako powiat zajęliśmy 5 lokatę, a tylko 1 pkt zabraknął nam do uzyskania 4 lokaty. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

6 medali na I Grand Prix Południowej Wielkopolski żaków i kadetów!

W dniu 25 września 2021 roku braliśmy udział w I  Grand Prix Południowej Wielkopolski żaków i kadetów w tenisie stołowym, które odbyły się w Gołuchowie. W turnieju ogółem udział wzięło 59 zawodników. Nasi zawodnicy okazali się bezkonkurencyjni zdobywając w sumie 6 medali z 12 możliwych do zdobycia, w tym: 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy.  Tym samym pokazaliśmy, że kierunki szkolenia jakie obraliśmy są właściwe i dzięki temu jesteśmy najprężniej działającą Akademią Tenisa Stołowego w Południowej Wielkopolsce.

Nasi zawodnicy zajęli kolejno miejsca:

Żaczki:   1m. Aleksandra Nawrocka; 2m. Lena Spławska; 3m. Franciszka Dudzińska; 4m. Nadia Spławska

Żacy:   4m. Marcel Sokołowski; 5m. Jan Perz

Kadetki: 1m. Gabriela Lubieniecka, 2m. Amelia Kucharska; 7m. Oliwia Marczak, 9. Maja Kowalczyk  

Kadeci:  1m. Franciszek Mielcarek