Autor: Karol Lubieniecki

Dwie zawodniczki z limitem na GP Polski oraz srebro i brąz na Grand Prix Wielkopolski żaczek i żaków

W dniu 19 września w Poznaniu obyło się 1 Grand Prix Wielkopolski żaków i żaczek. W turnieju udział wzięło 38 zawodników oraz 32 zawodniczki. Naszą Akademię reprezentowała grupa czterech zawodników, a dwie zawodniczki posiadają limit, czyli sklasyfikowane są w czołówce rankingu ogólnopolskiego i nie brały udziału w turnieju wojewódzkim. Takie zaszczytne miejsca wywalczyły sobie już wcześniej Aleksandra Nawrocka (2011) – która na liście ogólnopolskiej żaczek jest sklasyfikowana na pozycji Nr 5, a Lena Spławska (2011) – na pozycji nr 15. Na dzisiejszym Wielkopolskim GP zawodniczka Nadia Spławska (2011) przegrała ze zwyciężczynią całego turnieju – z zawodniczką Warty Oborniki 0:3, która w półfinale pokonała Franciszkę Dudzińska 3:2. Obie nasze zawodniczki przegrały tylko po jednym pojedynku, a to dało naszym adeptom finalnie miejsce 2 i 3. Franciszka z racji przegranego półfinału musiała stoczyć walkę o 3 miejsce z lewej strony drabinki. Franciszka mimo minimalnie przegranego pojedynku o wejście do finału nie poddała się i z lewej strony wygrała wszystkie pojedynki, co dało jej miejsce 3. W grupie chłopców wystartowało dwóch naszych adeptów Marcel Sokołowski i Jan Perz. Pomimo ogromnej waleczności nie udało się Marcelowi przełamać passy 8 miejsca i również dziś ukończył turniej na tej lokacie. Marcel zagrał bardzo dobre pojedynki, porostu zabrakło trochę szczęścia. Najmłodszy zawodnik naszej Akademii Jan Perz (2013) debiutował w dzisiejszych zawodach i zaprezentował się z dobrej strony. Widzimy potencjał i wierzymy w przyszłe sukcesy Janka. Osiągnięcia naszych żaków to ogromny i historyczny sukces naszej Akademii, a w największej mierze sukces Pani trener Małgorzaty Dudzińskiej, której zaangażowanie i determinacja dają wymierne i widoczne efekty. Oczywiście tego wszystkiego nie było by dzięki ciężkiej i sumiennej pracy jaką wykonują nasi zawodnicy. Jesteśmy młodą Akademią, najmłodszą w województwie, i już po 3 latach naszej działalności zawodnicy tworzą nie tylko czołówkę Wielkopolski, ale także są widoczni na arenie ogólnopolskiej. Serdecznie gratulujemy zawodnikom, a w szczególności Pani trener Małgosi, która wierzyła i wierzy w sukcesy swoich podopiecznych. Pani trener z sercem realizuje program #pingpongowemarzenia. Pełne wyniki 1 GP Wielkopolski żaków: https://www.wzts.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=4&artykul=2910&akcja=artykul

Zwycięstwo na meczu otwarcia rozgrywek 3 ligi

19 września mieliśmy przyjemność zmierzyć się z drużyną BURZA Drzeczkowo w rogrywkach 3 ligi.Mecz zakończył sie zwycięstwem naszej drużyny 11:3. W składzie drużyny zadebiutował Marcin Drozdowski, który podobnie jak Maciej Spławski zdobył komplet punktów. 💪

W dzisiejszym meczu punkty zdobyli
:🏓Marcin Drozdowski – 3,5 pkt
🏓Maciej Spławski – 3,5 pkt
🏓Patryk Zieleziński kp.- 2,5 pkt
🏓Wojciech Śmiechowski – 1,5 pkt
Brawo dla całej drużyny!

Kolejne spotkanie 3 ligi odbędzie się 3 października na wyjeździe, a gościć będziemy w Gostyniu.

Inauguracja rozgrywek ligowych.

W dniu 18 września rozegraliśmy mecz pomiędzy naszymi dwoma drużynami które występują w rozgrywkach 4 ligi Okręgu Południowa Wielkopolska. Pierwsza drużyna w składzie: Mariusz Dudziński -kapitan, Paulina Mielcarek, Maciej Osiewała, Tomasz Spławski to drużyna z dużym doświadczeniem. Druga drużyna debiutującą w rozgrywkach 4 ligi to drużyna z młodych adeptów naszej Akademii: Michał Binek, Szymon Binek, Maksymilian Drozdowski i Gabriela Lubieniecka. Starcie doświadczenia i młodości pokazało, że młodzież idzie w dobrym kierunku. Pomimo przegranego meczu 10 do 2, „młode wilki” stawiały skutecznie opór bardziej doświadczonym zawodnikom. Gratulujemy postawy i cieszymy sie z ich sportowego rozwoju.💪💪💪🏓🏓🏓

I Grand Prix Wielkopolski Juniorek i juniorów – Czempiń, 5 września 2021 r.

W dniu 5 września 2021 roku w Czempiniu odbyło się I Grand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym w kategorii juniorek i juniorów (ur. w latach 2003 i młodsi). W zawodach startowało 35 zawodniczek oraz 47 zawodników. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Naszą Akademią reprezentowała grupa 5 osobowa składająca się z 2 juniorów, 1 juniorki, 1 kadeta oraz 1 kadetki

W kategorii dziewcząt najlepiej zaprezentowała się jedna z najmłodszych zawodniczek naszej ekipy  Gabriela Lubieniecka (2008), która zajęła finalnie 9 miejsce, adruga nasza zawodniczka  Olga Wojdal (2005) została sklasyfikowana na 17 miejscu.

W kategorii chłopców Maksymilian Drozdowski (2006) oraz Franciszek Mielcarek (2008) zajęli 17 lokatę, a Szymon Binek (2006) miejsce 29.

Zawodnicy grali ze zmiennym szczęściem. Turniej pokazał nam nad czym należy jeszcze pracować i czego zabrakło w przygotowaniach przedsezonowych. Zawodnikom życzymy dalszego zapału do pracy i dążenia do rozwijania swoich umiejętności.

Pełne wyniki na: https://www.wzts.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=4&artykul=2894&akcja=artykul

Brąz Leny Sławskiej na I Grand Prix Wielkopolski Młodzików i Młodziczek – Poznań, 4 września 2021 r.

W dniu 4 września 2021 roku w Poznaniu odbyło się I Grand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym w kategorii młodziczek i młodzików (ur. 2009 i młodsi). W zawodach startowało 38 zawodniczek oraz 42 zawodników. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Naszą Akademię biorąca udział w programie #PINPONGOWEMARZENIA reprezentowało 8-smioro zawodników, w tym 3 młodziczki i 5-cioro żaków. Turniej dla naszych  Adeptów był turniejem treningowym mającym na celu realizowanie wyznaczonych celów i tak też każdy z zawodników starał się dążyć do ich realizacji. Bardzo cieszy nas postawa młodych adeptów dążących sumiennie do swoich celów. Ogromne podziękowania dla trenerów: Wandzi Wang, Leszek Kucharski, Zbigniew Pietkiewicz za cenne wskazówki na wieloletni plan treningowy. W kategorii dziewcząt wśród szesnastu najlepszych turniejowo zawodniczek aż sześć dziewczynek stanowiły adeptki naszej akademii, a cztery z nich to wiekowo jeszcze żaczki – ur. 2011 r. Najlepszą naszą zawodniczką okazała się Lena Spławska (2011), która przegrała tylko jeden swój pojedynek i finalnie zajęła wysokie 3 miejsce w turnieju. Pozostałe zawodniczki zagrały także bardzo dobrze swoje mecze, czasami zabrakło minimalnie by przejść o krok wyżej, i finalnie zajęły następujące pozycje: 7m. Aleksandra Nawrocka (2011), 8m. Amelia Kucharska (2009), 11m. Nadia Spławska (2011), 13m. Franciszka Dudzińska (2011), 15m. Maja Kowalczyk (2009), 25m. Oliwia Marczak (2010).

Z kolei w kategorii chłopców bardzo dobrze zaprezentował się nasz rodzynek  Marcel Sokołowski (2011), który pomimo że zajął 17 lokatę to swoją walecznością i postawą pokazał się z bardzo dobrej strony.

Bardzo nas cieszy postawa naszych zawodników, gratulujemy im i życzymy kolejnych sukcesów!

Pełne wyniki na: https://www.wzts.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=4&artykul=2891&akcja=artykul

Czwarty obóz w te wakacje.

Dziś rozpoczęliśmy kolejny, już czwarty w te wakacje 10-cio dniowy obóz szkoleniowo – techniczny tenisa stołowego. Tym razem głównym – prowadzącym trenerem obozu jest wspierający naszą działalność Wang Zeng Yi – Wandzi.

Wielokrotny Mistrz Polski, złoty medalista Mistrzostw Europy, uczestnik igrzysk olimpijskich w Londynie i Rio de Janerio, a to tylko nieliczne osiągnięcia z pięknej karty historii, sprawia że Wandzi jest żywą legendą polskiego tenisa stołowego. Doświadczenie i wiedza jaką posiada oraz talent trenerski daje możliwość naszym adeptom na pochłodnienie dużej dawki wiedzy z najwyższego światowego poziomu. Jesteśmy bardzo wdzięczni i zadowolenie ze współpracy z tak wielkim autorytetem, który widzi potencjał naszej Akademii w działaniach naszej głównej trener Małgorzaty Dudzińskiej, i dzięki temu wspomaga nasze wysiłki jakie wkładamy w rozwój polskiego tenisa stołowego.

Dzięki takim trenerom zawodnicy naszej Akademii spełniają swoje #pingpongowemarzenia . 

Srebro na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

W sobotę 22 maja br. w odległym o prawie 400 km Sianowie koło Koszalina, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek. W turnieju udział wzięły 24 najlepsze zawodniczki i tykle samo zawodników z województwa wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego. Z naszej Akademii do tej imprezy zakwalifikowało się aż 5 zawodników: Franciszka Dudzińska, Amelia Kucharska, Gabriela Lubieniecka, Aleksandra Nawrocka oraz Franciszek Mielcarek, którzy weszli w skład reprezentacji województwa wielkopolskiego. Nasze pociechy dały z siebie wszystko na co w tym dniu było je stać. Jako klub zdobyliśmy srebrny medal, który wywalczyła Gabriela Lubieniecka, a jej koleżanki dzielnie walczyły lecz ukończyły zmagania na dalszych miejscach: Amelka 13-16 , Ola i Frania w przedziale 17-24 (wiekowo jeszcze żaczki). Franciszek po grze na najwyższym swoim poziomie uplasował się finalnie na miejscu 7-8. W klasyfikacji trenerów klubowych, nasza Pani trener Małgorzata Dudzińska zdobyła wysokie 3 miejsce na 20 klubów biorących udział w tej rywalizacji. Gratulujemy!

Bardzo nas cieszą wyniki naszych podopiecznych, widać że praca jaką wykonują obiera bardzo dobry kierunek. Życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów!

Continue reading „Srebro na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.”

Tworzymy historię OSTROWSKIEJ AKADEMII TENISA STOŁOWEGO.

To był dzień Aleksandry NAWROCKIEJ, która w pięknym stylu wygrywa eliminacje do MISTRZOSTW POLSKI.

W dniu 19 maja 2021r. w Poznaniu odbył się turniej kwalifikacyjny do Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz Indywidualne Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w kategorii żaków. Naszą Akademię działającą przy LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie  reprezentowało 5-cioro zawodników: Marcel Sokołowski (2011), Nadia Spławska (2011), Lena Spławska (2011) Franciszka Dudzińska (2011), Aleksandra Nawrocka (2011). W turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski wystartowało 35 zawodniczek i 30 zawodników. Rozstawiona z nr 1 Aleksandra Nawrocka nie dała szans swoim rywalkom tracąc w całym turnieju tylko dwa sety. To był dzień Oli, która pokonała po 3:0 kolejno: Aleksandrę Filis, Lenę Adamczyk, koleżankę klubową Franciszkę Dudzińską, Lenę Plesiak, Zuzannę Wieczorek i tym samym Aleksandra Nawrocka została zwyciężczynią ELIMINACJI DO MISTRZOSTW POLSKI. W grze o medale i tytuł Mistrzyni Województwa Ola pokonuje 3:1 zawodniczkę Matyldę Gomulak (nr 13 z rankingu krajowego) i ulega dopiero w finale zawodniczce Nataszy Adamczyk (nr 6 z rankingu  krajowego) i tym samym Aleksandra Nawrocka zostaje wice mistrzynią województwa.

Continue reading „Tworzymy historię OSTROWSKIEJ AKADEMII TENISA STOŁOWEGO.”

Złota Lena Spławska najlepsza w Złotowie!

Złota Lena Spławska najlepsza w Złotowie!

Brąz dla Aleksandry Nawrockiej, 5 miejsce Nadia Spławska, 6 miejsce Franciszka Dudzińska, 8 miejsce Marcel Sokołowski.

W dniu 1 maja 2021 r. W Złotowie odbyło się 1 Grand Prix Wielkopolski w kategorii żaków. W turnieju naszą Akademię reprezentowało pięcioro zawodników 4 dziewczynki (Aleksandra Nawrocka, Nadia Spławska, Franciszka Dudzińska, Lena Spławska i 1chłopiec – Marcel Sokołowski. W zawodach wystartowało aż 35 dziewczynek i 25 chłopców. Nasze NIEBIESKIE ANIOŁKI w komplecie zameldowały się w pierwszej ósemce i o wejście do strefy medalowej rywalizowały między sobą. Tym razem po zaciętej 5 setowej grze między Olą i Lenką, lepsza okazała się Lenka Spławska i tym samym znalazła się w finale, gdzie przegrywała już 0:2 i 8:10 ale doprowadziła do remisu i w 5 secie po zaciętej i bardzo wyrównanej grze wygrywa 13:11 i tym samym uzyskuje awans na Grand Prix POLSKI. Ola aby zdobyć brązowy medal po drodze wyeliminowała koleżankę klubową Franciszkę i o brąz zagrała z świetnie spisującą się w tym turnieju zawodniczką z Gniezna. Franciszka po bardzo ładnej grze z Leną Pleśniak (srebrna medalistka) przegrała o wejście do strefy medalowej i swojej szansy na medal szukała z lewej strony drabinki turniejowej, gdzie zatrzymała ją wcześniej wspomniana koleżanka Ola, a o miejsce 5 również bój stoczyły koleżanki klubowe Frania z Nadią, pokazując grę na najwyższym poziomie. Natomiast nasz rodzynek Marcel Sokołowski swoją grą pokazał że będzie zaliczać się do czołówki województwa. Po zaciętych i wyrównanych pojedynkach zajmuje bardzo wysokie 8 miejsce. Wszyscy nasi zawodnicy zaprezentowali się z jak najlepszej strony i jeszcze ostatniego słowa nie powiedzieli. Pragną dalej się rozwijać i podnosić swoje umiejętności by wznosić się jak najwyżej. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie pod względem umiejętności gry zawodników, ale też organizacyjnym.

Dziękujemy Organizatorom za uhonorowanie aż pierwszej ósemki zawodników sprawiając tym ogromną radość w sercach tak młodych zawodników. Musimy dodać, że był to pierwszy wojewódzki turniej na którym uhonorowano aż 8 zawodników.

Mistrzostwa Wielkopolski Kadetów.

W dniu 15 maja w Poznaniu obyły się Mistrzostwa Wielkopolski kadetów. W turnieju udział wzięło 28 zawodników oraz 18 najlepszych zawodniczek z wielkopolski.

Nasz Klub reprezentowało 2 zawodników: Maksymilian Drozdowski – zajął dobre miejsce w przedziale 5-6, a Szymon Binek – miejsce w przedziale 7-8.

W turnieju drużyn klubowych do rywalizacji zgłoszono 6 drużyn w kategorii dziewcząt oraz 10 drużyn w kategorii chłopców. Turniej był rozgrywany systemem pucharowym i już w pierwszym meczu ulegliśmy drużynie z Poznania, która wyeliminowała nas z możliwości gry o wyższe lokaty.

Wyniki na: https://www.wzts.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=4&artykul=2785&akcja=artykul

Mistrzostwa Polski Młodzików w Dębicy.

W dniach 14 – 16  maja w Dębicy obyły się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski młodzików/czek.

Do Mistrzostw Polski zakwalifikowały się dwie zawodniczki reprezentujące naszą Ostrowską Akademię Tenisa Stołowego przy LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie: w grze drużynowej Amelia Kucharska oraz Gabriela Lubieniecka, natomiast do turnieju indywidulanego Gabriela Lubieniecka, a z całego województwa wielkopolskiego awans do tej imprezy uzyskało 3 zawodników oraz 3 zawodniczki w grach indywidualnych oraz dwie klubowe drużyny dziewcząt w tym jedna z naszego klubu.

W pierwszym dniu rywalizacji rozegrano turniej drużyn, gdzie nasze Akademijne zawodniczki trafiły na obecne Mistrzynie Polski i niestety nie wyszły z grupy i ostatecznie zajęły miejsce w przedziale 25-32. Zawodniczki z Ostrowskiej Akademii to jedyna drużyna z naszego regionu która walczyła na Mistrzostwach Polski.

Continue reading „Mistrzostwa Polski Młodzików w Dębicy.”

I Grand Prix Polski żaczek i żaków – Kraków

W dniach 7 -9 maja w Krakowie obyło się I Grand Prix Polski żaczek i żaków. W imprezie udział wzięło w sumie 87 dziewczyn oraz 94 chłopców z całej Polski.

Naszą Akademię Tenisa Stołowego przy LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie reprezentowało 5 zawodników: w tym 4 dziewczynki: Franciszka Dudzińska, Aleksandra Nawrocka, Lena Spławska, Nadia Spławska oraz 1 chłopiec Marcel Sokołowski.

W pierwszym dniu turnieju eliminacyjnego wystartowały 4 nasze zawodniczki. Lena Spławska nie musiała rywalizować, gdyż zapewniła sobie bezpośredni awans do turnieju głównego wygrywając kwalifikacje wojewódzkie.

Efektowną rywalizację w turnieju eliminacyjnych przeszła tylko jedna nasza zawodniczka Aleksandra Nawrocka, która w pięknym stylu wygrała wszystkie cztery swoje pojedynki 3:0 i dzięki temu weszła do turnieju głównego, gdzie dołączyła do wspomnianej wcześniej Leny Spławskiej.

Continue reading „I Grand Prix Polski żaczek i żaków – Kraków”

Z Wysocka na Mistrzostwa Polski !

W Poznaniu w dniu 24 kwietnia 2021 roku odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików połączone z eliminacjami do Mistrzostw Polski Młodzików, które to odbędą się z dniach 14-16 maja w Dębicy.

Nasz klub LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie reprezentowało w tej imprezie w sumie 6 zawodników: Franciszka DUDZIŃSKA (2011), Gabriela Lubieniecka (2008),  Aleksandra NAWROCKA (2011), Lena Spławska (2011), Nadia Spławska (2011), Franciszek Mielcarek (2008) i Marcel Sokołowski (2011). Niestety z przyczyn panujących w naszym kraju na zwody nie mogli stawić się: Amelia Kucharska (2009), Maja Kucharska (2009), Oliwia Marcak (2010)oraz Igor Florczyk (2010). Finalnie najlepiej w grupie dziewcząt wypadła Gabriela Lubieniecka, która wygrała turniej eliminacyjny i zakwalifikowała się do udziału w Mistrzostwach Polski Młodzików. Pozostałe zawodniczki  wiekowo dużo młodsze od Gabrysi, widać że znakomicie podążają jej śladem, bo pomimo że są o 3 lata młodsze to już pokazują, że będą się liczyć w rywalizacji nie tylko na poziomie wojewódzkim ale i ogólnopolskim. I tak kolejno grając w wiekowo wyższej kategorii zajęły kolejno miejsca:  8m. Lena Spławska, 9m. Aleksandra Nawrocka, 13m. Nadia Spławska oraz 17m. Nadia Spławska. W kategorii chłopców najlepiej wypadł Franciszek Mielcarek, który niestety po pasjonującym pojedynku z czołowym zawodnikiem z Poznańskiego klubu wygrywając 2:0 finalnie cały mecz  przegrywa 2:3 i zostaje pozbawiony możliwości gry o wejście do finału i ostatecznie w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski zajmuje 5 miejsce. Najmłodszy nasz zawodnik Marcel Sokołowski (2011) – również rocznikowo o wiele młodszy od swoich rywali zajmuje 17 miejsce, ale zaprezentował się z bardzo dobrej strony zdobywając cenne doświadczenie, co mamy nadzieję będzie owocowało w jego rozwoju.

Continue reading „Z Wysocka na Mistrzostwa Polski !”

Młodzież górą!

Dzisiejsza niedziela okazała się bardzo udaną dla najmłodszych naszych zawodników z prowadzonej przez nas Akademii Tenisa Stołowego. Debiutujące w tym sezonie dwie nasze najmłodsze drużyny pokonały starszych i bardziej doświadczonych zawodników.  Kolejne 3 drużyny grające w wyższych ligach niestety przegrały swoje mecz.

Piąta nasza drużyna LKS ORZEŁ V Wysocko Wielkie wygrała 10:5 z drużyną LKS Tarchalanka II Tarchały Wielkie.  Punkty zdobyli: Maksymilian Drozdowski – 3 pkt, Szymon Binek – 2 pkt, Piotr Sokołowski 3,5 pkt oraz 9 letnia Lenka Spławska, która zagrał odważnie swoje mecze i uzyskała dla drużyny  1,5 pkt.

Continue reading „Młodzież górą!”