W 3 Grand Prix Polski żaczek i żaków, które odbyły się w dniach 11-13 marca 2022 r. w miejscowości Bilcza nasz klub reprezentowały 4 z 5 delegowanych zawodników: Aleksandra Nawrocka, Franciszka Dudzińska, Lena Spławska i Nadia Spławska – której choroba pokrzyżowała udział w tych zawodach oraz jedyny chłopiec Marcel Sokołowski. Wszystkie dziewczynki posiadały limit i miały zagwarantowany udział w turnieju głównym tej imprezy. Jedynie Marcel Sokołowski, próbował swych sił w piątkowym turnieju eliminacyjnym, ale niestety nie udało mu się przejść przez tą fazę rozgrywek. Tym razem nie powtórzyliśmy wyniku z 2 GPP żaczek, kiedy to Aleksandra Nawrocka sięgnęła po najwyższe trofeum, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy zawodniczek i osiągniętych miejsc. Cieszy nas ich zaangażowanie, zrozumienie sytuacji i walkę do końca. Sobotnie gry Ola jak i Lenka przeszły bez problemów i awansowały do najlepszej „16” w Polsce, natomiast Franciszce zabrakło jednego seta by dołączyć do koleżanek i walczyć o wyższe miejsca. Musimy przyznać iż waleczność Franciszki i jej odporność psychiczna jest na bardzo dobrym poziomie. Po raz kolejny wygrywa cały mecz wynikiem 3:2, w sytuacji kiedy przegrywa w setach 0:2 i w piątym secie przegrywa 7:10. Finalnie Franciszka Grand Prix Polski żaczek kończy zmagania w sobotę na miejscu 33.Ola i Lenka z kolei kontynuowały grę w kolejnym niedzielnym dniu ze zmiennym szczęściem. Lenka przegrywa mecz o wejście do „8”,i ostatecznie kończy rywalizację na miejscu 13. Ola z kolei przerywa swój mecz o wejście do ćwierćfinału i kończy zmagania na miejscu 5.Porażki motywują nas do dalszej pracy – wiemy co poza zdrowiem nie funkcjonowało należycie, i działamy dalej! Dziewczynki jesteście wyjątkowe, odważne i pracowite. Brawo dla Was! Będziemy Was z dumą wpierać w kierunku dalszego rozwoju. Szczególne podziękowania dla Pani trener Małgorzaty Dudzińskiej, za tyle pięknych chwil i emocji do samego końca. Życzymy przede wszystkim zdrowia! Dziękujemy również Panu Krzesimirowi Kleszczowi za wsparcie naszej Pani trener.
Autor: Karol Lubieniecki
Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego – Wtórek – 6.03.2022
Klasyfikacja zawodników LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie
Lena Spławska – młodziczka
Gabriela Lubieniecka – kadetka
Franciszek Mielcarek – kadet
Olga Wojdal – juniorka
Aneta Snarka – seniorka
Marcin Drozdowski -senior
Nadia Spławska – młodziczka
Halina Kaman – seniorka
Marcel Sokołowski – młodzik
Krystyna Michalak – seniorka
Patryk Zieleziński -senior
4m Joanna Wczesna – młodziczka
4m Szymon Binek – junior
4m Michał Binek – senior
5m Anna Uciechowska – młodziczka
5m Maksymilian Drozdowski – junior
5m Wojciech Śmiechowski – senior
6m Lena Romanowska – młodziczka
7m Jan Perz – młodzik
7m Karol Lubieniecki – senior
8m Wiktor Kot – młodzik
10m Iwo Polarczyk – młodzik
Grand Prix Polski Młodzików – Sępólno Krajeńskie, 4-6 marca 2022
Niesamowite pojedynki rozegrała dziś nasza wychowanka Aleksandra Nawrocka ![]()
![]()
na Grand Prix POLSKI młodziczek ![]()
![]()
. Zabrakło chłodnej głowy by być w najlepszej 32 młodzików w Polsce i grać dalej o wyższe miejsca. Ola stoczyła równorzędny pojedynek z zawodniczką nr. 8 w Polsce, lecz przegrała nieznacznie w piątym secie. Cały turniej, który był dla Oli turniejem szkoleniowym oceniony zostaje na 6.Ola zrealizowała wszystkie zadania jakie otrzymała od pani trener . Widzimy, iż przygotowania do Mistrzostw Polski są realizowane według planu. Gratulujemy Oli oraz Pani trener za bardzo dobre przygotowania nie tylko Oli, ale wszystkich zawodników. Dziękujemy Mariuszowi Dudzińskiemu za prowadzenie naszych zawodniczek pod nieobecność naszej Pani trener. A Pani trener życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

6 medali na III Grand Prix Południowej Wielkopolski młodzików i juniorów – Zduny, 26-02-2022
W dniu 26 lutego 2022 r. w Zdunach obyło się III Grand Prix Południowej Wielkopolski. Nasi zawodnicy znów nie zawiedli i wywalczyli w sumie 6 medali. Gratulujemy!
Kategoria młodziczek:
1m.
ALEKSANDRA NAWROCKA
2m.
LENA SPŁAWSKA
5m. NADIA SPŁAWSKA
9-12m. FRANCISZKA DUDZIŃSKA
9-12m. AMELIA KUCHARSKA
Kategoria młodzików:
2m.
MARCEL SOKOŁOWSKI
Kategoria juniorek:
1m.
GABRIELA LUBIENIECKA
2m.
OLGA WOJDAL
Kategoria juniorów:
3m.
FRANCISZEK MIELCAREK
5m. MAKSYMILIAN DROZDOWSKI
6m. SZYMON BINEKW
klasyfikacji medalowej utrzymujemy pozycję lidera z dorobkiem 29 medali!

Janek Perz z brązowym medalem na II Grand Prix Wielkopolski skrzatów, Poznań 26-02-2022
Co za piękna sobota….
Zawodnik Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego objęty programem PINPONGOWE MARZENIA z Enea Jan Perz zdobywa 3 miejsce na 2 Grand Prix Wielkopolski Skrzatów. Gratulacje dla Janka!

III Grand Prix Wielkopolski w kategorii juniorów – Czempiń 20.02.2022
W dniu 20 lutego 2022 roku w miejscowości Czempin odbyło się III Grand Prix Wielkopolski w kategorii juniorów (ur. 2003 r i młodsi). Naszą Akademię reprezentowała grupa 5 adeptów. Bardzo dobrze zagrała Gabriela Lubieniecka ogrywając czołowe juniorki Wielkopolski. Gabrysia grając o wejście do finał nie sprostała zawodniczce ze Śmigla i zmagania zakończyła na miejscu 6 ![]()
![]()
.
Druga nasza juniorka Olga Wojdal uplasowała się finalnie na pozycji nr 15.
W kategorii chłopców nasi zawodnicy zajęli kolejno:
17-20 miejsce Maksymilian Drozdowski i Franciszek Mielcarek,
21-24 miejsce Szymon Binek.

III Grand Prix Wielkopolski Młodzików i Młodziczek – Poznań, 19 luty 2022 r.
III Grand Prix Wielkopolski Młodzików i Młodziczek – Poznań, 19 luty 2022 r. W dniu 19 lutego 2022 roku w Poznaniu odbyło się III Grand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym w kategorii młodziczek i młodzików (ur. 2009 i młodsi). W sumie w zawodach uczestniczyło 79 zawodników. Ze zmiennym szczęściem grały dziś nasze młode adeptki. Pomimo iż rywalizowały ze starszymi koleżankami liczyliśmy na trochę więcej. Ale nie zniechęcamy się i pracujemy dalej, więcej i mocniej. W kategorii dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Aleksandra Nawrocka (2011), która stanęła tuż obok podium zajmując 4 lokatę. Pozostałe dziewczyny zajęły kolejno:
6m. Amelia Kucharska (2009),
9m Lenka Spławska (2011),
11m. Nadia Spławska (2011),
17m. Franciszka Dudzińska (2011),
Z kolei w kategorii chłopców nasz rodzynek Marcel Sokołowski (2011), który pomimo że zajął 25 lokatę to swoją walecznością i postawą pokazał się z bardzo dobrej strony.

Złoty medal Gabrieli Lublinieckiej i 6 miejsce Franciszka Mielcarka na III Grand Prix Wielkopolski kadetów.
W dniu 13 lutego 2022 roku w Poznaniu odbyło się III Grand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym w kategorii kadetek i kadetów (ur. 2007 i młodsi). Dziś
Gabriela Lubieniecka powtórzyła wczorajszy wyczyn swojej młodszej koleżanki żaczki –
Nadii Spławskiej i w pięknym stylu wygrała wszystkie swoje pojedynki i stanęła na najwyższym podium![]()
![]()
![]()
. Dzięki temu zwycięstwu zagwarantowała sobie miejsce w turnieju głównym III Grand Prix Polski kadetek, które odbędzie się w dniach 11-13 marca w Łaziskach Górnych. Mniej szczęścia miał
Franciszek Mielcarek, który przegrał swój mecz o wejście do ćwierćfinału i przeszedł na lewą stronę drabinki turniejowej, i finalnie skończył rywalizację na pozycji Nr 6.Bardzo dobrze zaprezentowała się także
Amelia Kucharska, która dziś startowała w kategorii wiekowo wyższej i finalnie została sklasyfikowana na 9 miejscu.
Bardzo cieszy nas postawa naszych Adeptów, gratulujemy im i życzymy kolejnych sukcesów! Pani trener Małgorzacie Dudzińskiej, dziękujemy za świetną robotę, którą na co dzień wykonuje z naszymi dziećmi.
BRAWO!



Złoto Nadii Spławskiej oraz srebro Marcela Sokołowskiego na III Grand Prix Wielkopolski żaków!
Dziś w Poznaniu odbyło się 3 Grand Prix Wielkopolski żaków. Nasz klub reprezentowało 3 zawodników: Nadia Spławska, Marcel Sokołowski i debiutujący wiekowo jeszcze skrzat Janek Perz. Nadia Spławska wygrała dzisiejszy turniej nie tracąc ani jednego seta, zdobywa złoty medal ![]()
![]()
i dzięki temu dołącza do grona trzech swoich koleżanek klubowych: Aleksandry Nawrockiej
, Leny Spławskiej
i Franciszki Dudzińskiej
które mają już zagwarantowany udział w turnieju głównym 3 Grand Prix Polski żaków i nie brały udziału w dzisiejszych eliminacjach wojewódzkich. Zatem dziś wydarzyła się kolejna historyczna chwila, kiedy to mamy 4 zawodników w turnieju głównym Grand Prix Polski żaków. Niewiele zabrakło by do tej grupy dołączył Marcel Sokołowski, który przegrał swój mecz finałowy i zajął wysokie 2 miejsce zdobywając ![]()
![]()
srebrny medal. Marcel będzie miał jeszcze szansę dołączenia do swoich koleżanek klubowych podczas turnieju eliminacyjnego Grand Prix Wielkopolski. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia. Najmłodszy nas zawodnik Janek Perz wygrał jeden pojedynek, i pokazał swoją waleczność ![]()
![]()
. Jego postawa napawa optymizmem na przyszłość. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Wielkopolski Turniej Asów TOP-8
W środę 29 grudnia w Luboniu rozegrany został prestiżowy turniej Asów TOP-8, podczas którego nasi zawodnicy mieli okazję zmierzyć się ze ścisłą czołówką Wielkopolski. To tego prestiżowego turnieju zakwalifikowało się aż 7 zawodników z naszego klubu i byliśmy jednym z najliczniejszych zespołów z Wielkopolski. Wszyscy zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony i potwierdzili wysoką formę. Turniej rozgrywany był w 8 kategoriach wiekowych a poszczególni nasi zawodnicy zajęli miejsca:
Kategoria żaczek:
2 m.
Nadia Spławska
Kategoria żaków:
4 m. Marcel Sokołowski
Kategoria młodziczek:
1 m.
Lena Spławska
2 m.
Aleksandra Nawrocka
5 m. Franciszka Dudzińska
6 m. Amelia Kucharska
Kategoria kadetów
5. Franciszek Mielcarek



Aleksandra Nawrocka najlepsza w Polsce! Złoto na 2 Grand Prix Polski żaków!
Aleksandra Nawrocka zwyciężczynią 2 Grand Prix Polski Żaczek!!! ![]()
![]()
W turnieju rozgrywanym w dniach 17-19 grudnia w Sępólnie Krajeńskim, Aleksandra wygrała wszystkie swoje pojedynki i została zwyciężczynią 2 GRAND PRIX POLSKI ŻAKÓW![]()
![]()
. Ola swą ciężką pracą, determinacją dąży do marzeń, realizując po drodze założone cele. Naszą Akademię reprezentowało jeszcze troje zawodników: Marcel Sokołowski, Lena Spławska, Franciszka Dudzińska. Lenka zajęła 9 miejsce, jest to bardzo wysoka lokata ponieważ Lenka boryka się z kontuzją barku. Franciszka również jest kontuzjowana – co przełożyło się na słabszy wynik -miejsce w przedziale 41-48.Marcel -ze zmiennym szczęściem w grze uplasował się w przedziale 49-56.Z powodów nałożonej kwarantanny nie mogła uczestniczyć w turnieju Nadia Spławska, która w turnieju piątkowym była rozstawiona z nr 1.Gratulujemy wszystkim zawodnikom godnej postawy, waleczności i wysokich aspiracji. Pracujcie tak dalej !!! Brawo dla Pani trener Małgorzaty Dudzińskiej za dobrze obrany kierunek szkolenia.![]()
![]()
![]()


2 srebrne medale na 2 Grand Prix Wielkopolski żaków
W dniu 5 grudnia w Poznaniu odbyło się 2 Grand Prix Wielkopolski żaków. W tych wojewódzkich kwalifikacjach do Grand Prix Polski brało udział 2 naszych zawodników:
Nadia Spławska i
Marcel Sokołowski. Obojgu naszym zawodnikom zabrakło tym razem trochę szczęście i ulegli rywalom w swoich finałowych pojedynkach zajmując 2 miejsca. W turnieju startowało ok 40 zawodników i jest to bardzo dobry wynik, choć nie ukrywamy, że po cichu liczyliśmy na 2 złote medale. Jak by sie tak stało Nadia i Marcel dołączyli by do grona trzech naszych zawodniczek:
Aleksandry Nawrockiej,
Leny Spławskiej i
Franciszki Dudzińskiej, które nie brały udziału w tych kwalifikacjach ponieważ mają limity i zagwarantowany już udział w turnieju głównym Grand Prix Polski żaków z racji wysokich pozycji na liście ogólnopolskiej. Marcel i Nadia będą szukać jeszcze swoich szans gry w turnieju głównym w piątkowych eliminacjach Grand Prix Polski, które odbędą się 17 grudnia w Sępólnie Krajeńskim. Trzymacie kciuki!!



4 medale na 2 Grand Prix Południowej Wielkopolski młodzików i juniorów
W dniu 4.12.21 r. Odbyło się 2 Grand Prix Południowej Wielkopolski młodzików i juniorów. Amelia Kucharska i Francuszka Dudzińska godnie zastąpiły swoje nieobecne koleżanki. W okrojonym składzie z powodu zachorowań, kwarantan i kontuzji w turnieju udział wzięło tylko 6 naszych adeptów. Czwórka z nich stanęła na podium. Gratulacje!
Kategoria młodziczek:
1m.
AMELIA KUCHARSKA (2009)
2m.
FRANCISZKA DUDZIŃSKA (2011)
Kategoria młodzików:
2m.
MARCEL SOKOŁOWSKI (2011)
Kategoria juniorek:
2m.
OLGA WOJDAL (2006)
Kategoria juniorów:
4m. FRANCISZEK MIELCAREK (2008)
9m. MAKSYMILIAN DROZDOWSKI (2006)

























