Autor: Karol Lubieniecki

Srebro i brąz Mistrzostw Polski dla Aleksandry Nawrockiej z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie.

W dniach 4 i 5 czerwca w miejscowości Olkusz odbyły się Mistrzostwa Polski żaczek i żaków w tenisie stołowym. Do tych najwyższych rangą zawodów zakwalifikowały się aż trzy zawodniczki z Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego prowadzonej przez Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Wysocko Wielkie, tj: Franciszka Dudzińska, Aleksandra Nawrocka oraz Lena Spławska.

Cała trójka zaprezentowała się z jak najlepszej strony, a do Ostrowa trafiły dwa medale Mistrzostw Polski! Niewątpliwie te medale, to zasługa Małgorzaty Dudzińskiej, która jest głównym trenerem Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego, i z dużą determinacją realizuje założone cele.

Prawo gry w Mistrzostwach Polski uzyskało 32 najlepszych rankingowo zawodniczek oraz 32 zawodników z całej Polski. Najlepiej w Wysockiego Klubu zaprezentowała się zawodniczka Aleksandra Nawrocka,rozstawiona z nr.3 która przegrała tylko jeden swój pojedynek o wejście do finału i ostatecznie uzyskała brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski żaczek na 2022 rok. W Mistrzostwach Polski gier podwójnych Aleksandra Nawrocka wystąpiła w parze z Zuzanną Wieczorek z klubu KS Polonia Śmigiel. Para Nawrocka i Wieczorek, nie zdołały pokonać w meczu finałowym swoich rywalek i finalnie Zuzanna Wieczorek oraz Aleksandra Nawrocka zdobyły srebrny medal i uzyskały tytuł Wicemistrzyń Polski żaczek w grze podwójnej na 2022 rok.

Pozostałe zawodniczki zagrały świetne gry na miarę swoich możliwości,co pozwoliło na zajęcie miejsc :Lena Spławska – 9-16, Franciszka Dudzińska – miejsce w przedziale 33-48.

Należy podkreślić iż od 2008 r. z powiatu Ostrowskiego nikt w tej kategoii nie zdobył medalu MISTRZOSTW POLSKI.

Tym bardziej GRATULUJEMY PANI MAŁGORZACIE DUDZIŃSKIEJ za jej wkład i życzymy dalszych sukcesów.

W Mistrzostwach Polski żaczek i żaków Wielkopolska miała silny swój akcent, ponieważ łącznie z dwoma medalami Oli do Wielkopolski przyjechało łącznie 5 medali. Jest to jeden z większych sukcesów Wielkopolski w ostatnich latach.

Medale Aleksandry Nawrockiej to pierwsze historyczne medale Mistrzostw Polski zdobyte przez zawodnika Ludowego Klubu Sportowego ORZEŁ Wysocko Wielkie.

DZIEŃ DZIECKA

DROGIE DZIECI!

Życzymy WAM:

– by odwaga ,waleczność zawsze była w WAS,

– abyście WIARĘ przełożyli na wiarę w SIEBIE,

– by szczęście towarzyszyło Wam każdego dnia,

– byście żyli zgodnie z sobą,

– byście zawsze byli z siebie DUMNI I ZADOWOLENI ponieważ jesteście WYJĄTKOWI!

W dniach 27-29 maja 2022 r. w Dębicy odbyły się MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZICZEK

Naszą Akademię reprezentowała wychowanka 🏓🏓🏓 Aleksandra Nawrocka, która awans wywalczyła na Mistrzostwach Wielkopolski.

Dzięki szkoleniu, którym zajmuję się nasza trener MAŁGORZATA DUDZIŃSKA dzieci mają możliwość szybiego rozwoju!

Ola, wiekowo jeszcze żaczka, rozstawiona z nr. 43 rywalizowała z dwa lata starszymi zawodniczkami.

Do gry przystąpiła mocno zmotywowana i bez większych problemów ograła zawodniczkę nr 22 rankingu ogólnokrajowego.

Z dalszej rywalizacji Olę wyeliminowała świeżo upieczona BRĄZOWA MEDALISTKA MISTRZOSTW POLSKI i Aleksandra Mistrzostwa Polski ukończyła na miejscu w przedziale 17-24, wygrywając jeszcze jeden mecz o miejsce w przedziale. Dobrze rokuje to na przyszłość widząc, że Ola w tej doborowej stawce jest jedną z najmłodszych zawodniczek.

Dzieki bardzo dobremu występowi Ola zagwarantowała sobie miejsce wśród zawodniczek z limitem ogólnokrajowym i będzie bardzo wysocko rozstawiona w sezonie 2022/2023 w kategorii młodziczek. Żaden zawodnik z wielkopolski nie uzyskał lepszej lokaty od Oli.

Jest to kolejny ogromny sukces naszej młodej Akademii, która co raz bardziej się rozwija.

Już za tydzień, przed Olą i jej koleżankami: Leną Spławską i Franciszką Dudzińską kolejne MISTRZOSTWA POLSKI, tym razem w kategorii żaczek. Ola w tej kategorii obecnie jest sklasyfikowana jako nr.3, Lenka z nr. 11,a Franciszka z nr.32 rankingu ogólnokrajowego. Będziemy zatem walczyć o najwyższe medale w kraju!

Życzymy bardzo dobrej gry naszym Adeptkom, a OLI gratulujemy świetnego występu w MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZICZEK.

2 złote medale i 1 srebrny medal na Mistrzostwach Wielkopolski żaczek.

Po trzech ostatnich tytułach Wicemistrza w końcu 🏓🏓🏓Aleksandra Nawrocka w swojej wiekowo kategorii żaczek sięgnęła po najwyższe trofeum w województwie i zdobyła 🥇🥇🥇Indywidualne Mistrzostwo Wielkopolski żaczek na 2022 rok! Gratulujemy! 👏👏👏

Dzisiaj, 22 maja br. Raszkowie obyły się Mistrzostwa Wielkopolsk żaczek i żaków. Organizatorem Mistrzostw był Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego oraz nasz Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Wysocko Wielkie. Do rywalizacji zakwalifikowały się aż 4 zawodniczki oraz 1 zawodnik z naszej klubowej Akademii. W gronie najlepszych 8 zawodniczek z Wielkopolski, aż 4 zawodniczki stanowiły adeptki naszej Akademii, które za Mistrzynią Aleksandrą Nawrocką stanęły kolejno na pozycjach: 4 miejsce Lena Spławska, 5m. Franciszka Dudzińska i 8 miejsce Nadia Spławska. Nasz jedyny zawodnik Marcel Sokołowski uplasował się na 8 pozycji.

Po Indywidualnych zmaganiach przeprowadzone zostały Mistrzostwa Wielkopolski par klubowych w grze deblowej. W finale Mistrzostw spotkały się nasze dwie Akademijne drużyny w składzie: kuzynki Lena i Nadia Spławskie oraz Aleksandra Nawrocka i Franciszka Dudzińska. Po zaciętym wyrównamy pojedynku lepszą okazała się być para:🏓🏓🏓 Aleksandra Nawrocka i Franciszka Dudzińska, które zdobyły tytuł 🥇🥇🥇Mistrza Wielkopolski par klubowych w grze deblowej żaczek na 2022 rok, a 🏓🏓🏓🏓Lena Spławska i Nadia Spławska zdobyły tytuł 🥈🥈🥈Wicemistrza Wielkopolski par klubowych w grze deblowej żaczek na 2022 rok. Gratulujemy!

👌👌👌Już za 2 tygodnie w Olkuszu odbędą się Mistrzostwa Polski żaczek, na które awans posiadają 3 nasze zawodniczki: Aleksandra Nawrocka (obecnie nr 3 w rankingu ogólnopolskim żaczek), Lena Spławska oraz Franciszka Dudzińska. Gratulujemy i życzymy sięgnięcia po najwyższe trofeum w kraju!

Podwójne Międzywojewódzkie Wicemistrzostwo młodziczek dla Aleksandry Nawrockiej.

W dniu 21 maja br. w Poznaniu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek (MMM). W tej rywalizacji walczyły ze sobą województwa wielkopolskie z zachodniopomorskim. Do udziału w Mistrzostwach zakwalifikowanych zostało po 12 najlepszych rankingowo zawodników i zawodniczek z obu województw, zatem rywalizacja toczyła się pomiędzy 24 najlepszymi zawodnikami i 24 najlepszymi zawodniczkami z ww . województw. Naszą Akademię i Klub reprezentować miała grupa 4 zawodniczek i 1 zawodnik, jednak z powodów zdrowotnych do Mistrzostw nie przystąpiła Lena Spławska.

🏓🏓🏓Aleksandra Nawrocka pokazała swój najlepszy tenis i w Mistrzostwach indywidualnych młodziczek w półfinale pokonała zawodniczkę Luveny Luboń Nataszę Adamczyk, rozstawioną w tym turnieju z nr 1 (wynik 3:2). W finale Ola spotkała się z zawodniczką ze Śmigla Aleksandrą Przybylską, która dziś okazała się być lepszą (wynik 1:3) i ostatecznie 🏓🏓🏓Aleksandra Nawrocka zdobyła srebrny🥈🥈🥈 medal i tytuł Indywidualnej Wicemistrzyni Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek. Koleżanki klubowe Oli, Amelia Kucharska i Franciszka Dudzińska godnie reprezentowały naszą Akademię,jednak zmagania zakończyły ,Amelka na miejscu 13-16 (doznała kontuzji) a Franciszka na miejscu 17-24. Nasz rodzynek Marcel Sokołowski rozegrał bardzo dobre pojedynki i ostatecznie został sklasyfikowany w przedziale 13-16 miejsce.

Podobnie jak w turnieju indywidualnym, nasza Aleksandra Nawrocka w parze z Zuzanną Wieczorem ze Śmigla, prowadząc w meczu finałowym 2:0, ostatecznie przegrywają 2:3 z parą zostawioną z Nr 1: Nataszą Adamczyk i Aleksandrą Przybylską i tym sposobem 🏓🏓🏓Aleksandra Nawrocka i Zuzanna Wieczorek zdobywają 🥈🥈🥈Wicemistrzostwo Międzywojewódzkie Młodziczek w grze podwójnej.

Nasz drugi debel w składzie Franciszka Dudzińska i Lena Plesiak z Obornik, skompletowany przypadkowo, ponieważ koleżanka klubowa Lena Spławska z racji kontuzji nie brała udziału w turnieju, został sklasyfikowany w przedziale 5-8 miejsce.

Na 22 kluby biorące udział w Mistrzostwach w klasyfikacji ogólnej klubów zajęliśmy 4 miejsce wspólnie z LKST Luvena Luboń. Wielkopolska jak województwo zdobyło ogólnie 30 pkt, a zachodniopomorskie zakończyło zmagania z dorobkiem 18 pkt.

Wawrzyn Starosty Ostrowskiego dla Małgorzaty Dudzińskiej!

Niezmierni miło nam poinformować że nasza trener Małgorzata DUDZIŃSKA została uhonorowana prestiżową nagrodą „Sportowe Wawrzyny Starosty Ostrowskiego. Jest to nagroda przyznawana zawodnikom, działaczom oraz klubom sportowym za szczególne osiągniecia oraz za działalność na rzecz rozwoju sportu w powiecie ostrowskim.

Małgorzata Dudzińska – wielokrotna mistrzyni i wice mistrzyni województwa w grach pojedynczych, deblowych i mieszanych. Brązowa medalistka Mistrzostw Polski LZS w deblu. W latach 1994-96 trener kadry Polski LZS kategorii młodzik i kadet. W latach dziewięćdziesiątych trener z dwoma tytułami Mistrza Polski swoich wychowanków. Od 2013 roku czynnie związana z Ludowym Klubem Sportowy ORZEŁ Wysocko Wielkie.

Od 2017 roku do Ludowego Klubu Sportowego ORZEŁ Wysocko Wielkie zaczęła napływać coraz to większa liczba dzieci chcących uprawiać tę dyscyplinę sportu. Klub, który skupiał się wyłącznie na rywalizacji ligowej seniorów, postanowił rozszerzyć swoją działalność o szkółkę tenisa stołowego dla małych dzieci. Do pracy została zaangażowana wówczas trener Małgorzata Dudzińska, która z dużym zapałem i entuzjazmem zabrała się do intensywnej pracy z dziećmi.

Praca i zaangażowanie Małgorzaty Dudzińskiej oraz klubu LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie w rozwój tenisa stołowego został dostrzeżony w strukturach Polskiego Związku Tenisa Stołowego, dzięki czemu już w czerwcu 2018 r. klub dostał propozycję wzięcia udziału w ogólnopolskim pilotażowym programie „Pingpongowe Marzenia z PSE”. Została stworzona wówczas Ostrowska Akademia Tenisa Stołowego przy Ludowym Klubie Sportowym ORZEŁ Wysocko Wielkie, a działalność szkoleniowa została przeniesiona do hali sportowej przy Szkole Podstawowe we Wtórku. Od tego momentu nastąpił bardzo dynamiczny rozwój Ostrowskiej Akademii. Po pierwszych dwóch latach działalności Małgorzata Dudzińska doprowadziła Akademię do poziomu największej i najlepszej Akademii w Południowej Wielkopolsce. Dzieci prowadzone pod okiem trener Małgorzaty Dudzińskiej zaczęły być widoczne i osiągać czołowe pozycje w Wielkopolsce.

Trener Małgorzata Dudzińska oddaje całe swoje życie dzieciom i zaszczepia w nich pasję do tenisa stołowego. Trener Małgorzata Dudzińska współpracuje z najlepszymi szkoleniowcami i największymi autorytetami w Polsce. Dużo czasu poświecą także na specjalistyczne szkolenia, dzięki czemu dzieci dostają wiedzę z najwyższej półki. Całość przynosi wymierne efekty i skutkuje dynamicznym rozwojem młodych zawodników. Dziś już po czterech latach działalności zawodnicy Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego zajmują w najmłodszych wiekowo kategoriach czołowe miejsca w rankingu ogólnopolskim, a Ostrowska Akademia Tenisa Stołowego przy Ludowym Klubie Sportowym ORZEŁ Wysocko Wielkie stała się jedną z najlepszych punktów szkoleniowych w Wielkopolsce. Dzięki Pani Trener Małgorzacie Dudzińskiej w niebywale krótkim czasie, Klub stał się ośrodkiem szkolenia, konkurującym z ośrodkami, które mają wieloletnie tradycje i spore doświadczenie w szkoleniu.

Gratulujemy i życzymy samych dobrych wiadomości o osiągnięciach podopiecznych.

6 medali na Mistrzostwach Okręgu juniorek i juniorów w tenisie stołowym

W dniu 15 maja 2022 r. w Daniszynie obyły się ostatnie w tym roku Mistrzostwa Okręgu Południowa Wielkopolska w tenisie stołowym w kategorii juniorek i juniorów. Zawodnicy z klubów z terenu Południowej Wielkopolski rywalizowali w grach indywidualnych, podwójnych oraz mieszanych.

Tym razem zawodnicy Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego przy LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie znów nie zwiedli i wywalczyli aż 6 medali 🥇🥇🥇🥇🥈🥈na 15 możliwych do zdobycie, a w tym 4 złote 🥇🥇🥇🥇 z ogólnej liczby 5 złotych medali.

Nasi zawodnicy zajęli kolejno miejsca:

Gra pojedyncza juniorek:

🥇 1m. Gabriela Lubieniecka

4m. Amelia Kucharska

8m. Olga Wojdal

Gra pojedyncza juniorów:

4m. Maksymilian Drozdowski

5m. Franciszek Mielcarek

7m. Szymon Binek

Gra podwójna juniorek :

🥇 1m. Gabriela Lubieniecka i Aleksandra Nawrocka

🥈2m. Amelia Kucharska i Olga Wojdal

Gra podwójna juniorów :

🥇 1m. Maksymilian Drozdowski i Szymon Binek

Gra mieszana juniorek/ów:

🥇 1m. Gabriela Lubieniecka i Franciszek Mielcarek

🥈2m. Wojdal Olga i Maksymilian Drozdowski

5m. Amelia Kucharska i Szymon Binek

W ogólnej klasyfikacji medalowej Mistrzostw na koniec sezonu 2021/2022 zajęliśmy pozycję lidera wyprzedając zdecydowanie pozostałe kluby z terenu Południowej Wielkopolski zdobywajac prawie połowę możliwych do zdobycia medali, bo aż 28 krążków, tym: 13 zlotych, 12 srebrnych i 3 brązowe.

Gratulujemy! 👏👏👏👏

Aleksandra Nawrocka i Amelia Kucharska Drużynowymi Wicemistrzyniami Wielkopolski młodziczek w tenisie stołowym na rok 2022!

W dniu 15 maja 2022 roku w miejscowości Lisiec Wielki obyły się indywidualne i drużynowe kwalifikacje do Mistrzostw Polski młodziczek i młodzików. Udział w nich wzięło pięciu naszych zawodników: Franciszka Dudzińska, Amelia Kucharska, Aleksandra Nawrocka, Nadia Spławska i Marcel Sokołowski. W każdej kategorii udział wzięło po 32 najlepszych zawodników z Wielkopolski.

W turnieju indywidualnych kwalifikacji sensacyjnie zwyciężyła ALEKSANDRA NAWROCKA (jeszcze żaczka) pokonując na swojej drodze turniejowe nr 1 oraz nr 2 i tym samym uzyskała awans na Mistrzostwa Polski młodziczek. 👏👏👏

Pozostali zawodnicy uplasowali sie kolejno na pozycjach: 9÷12 miejace Amelia Kucharska, Franciszka Dudzinska,Marcel Sokołowski,

13-16, miejscu Nadia Splawska

W drugiej części dzisiejszych zawodów przystąpiono do rywalizacji mającej na celu wyłonienie Mistrzów Wielkopolski. W kategorii młodziczek turniej ten odbył się pomiędzy dwoma najlepszymi zawodniczkami z dzisiejszych kwalifikacji i zawodniczką z Lubonia, która posiadała limit z uwagi na bardzo wysokie miejsce w rankingu ogólnopolskim. Zawodniczki te zagrały turniej „każda z każdą”. Aleksandra Nawrocka w pięknym stylu i po zaciętej walce uległa tylko nieznacznie zwyciężczyni dzisiejszego turnieju i została Wicemistrzynią Wielkopolski 👌👌👌 BRAWO!!!!

Jest to kolejny ogromy sukces Pani trener MAŁGORZATY DUDZIŃSKIEJ i jej wychowanki z naszej Akademii, która podobnie jak w niedawno odbytych Mistrzostwach Wielkopolski kadetek Wicemistrzostwo zdobyła Gabriela Lubieniecka.

Po rywalizcji indywidualnej rozegrano Mistrzostwa drużyn klubowych. Do turnieju wystawiliśmy 2 drużyny na 14 drużyn dziewczęcych biorących udział w tej rywalizacji, a turniej rozegrany został systemem pucharowym. Niestety o wejście do pólfinału spotkały się obie nasze drużyny: Aleksandra Nawrocka w parze z Amelią Kucharską i Franciszka Dudzińska w parze z Nadią Spławską. Lepszą dziś okazały się nieco starsze koleżanki Ola z Amelką, które dotarły do finału, gdzie zostały pokonane przez zawodniczki ze Śmigla rozstawione z nr 1.

🏓🏓🏓 Aleksandra NAWROCKA i Amelia KUCHARSKA zdobywając Drużynowe Wicemistrzostwo Wielkopolski, zapisały koleją kartę w historii wysockiego klubu!

Wszystkim naszym adeptom GRATULUJEMY bardzo dobrego występu i czekamy na kolejne sukcesy 👏👏👏z Mistrzostw Polski, które odbędą się za dwa tygodnie w Dębicy!!!

Pani Trener Małgorzacie Dudzińskiej dziękujemy za tak wspaniałe przygotowanie do mistrzostw i życzymy wytrwałości w dalszym rozwoju naszych adeptów.

Pięć powołań do kadry wojewódzkiej dla LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie.

Miło nam poinformować, że aż pięciu adeptów naszej Akademii z racji wysokich miejsc rankingowych otrzymało powołania do wielkopolskiej kadry tenisa stołowego. Zaszczyt ten spotkał następujacych zawodników: 🏓Franciszka DUDZIŃSKA, 🏓Amelia KUCHARSKA, 🏓Gabriela LUBIENIECKA, 🏓Aleksandra NAWROCKA, 🏓Lena SPŁAWSKA.

Jest to niewątpliwa zasługa naszej Pani trener 🏓🏓🏓Małgorzaty DUDZIŃSKIEJ, która wraz ze swoimi wychowankami otrzymała powołanie do wielkopolskiej kadry trenerów, gdzie będzie miała istotny wpływ na kierunki szkolenia w Wielkopolsce.

Należy nadmienić, że z terenu Południowej Wielkopolski trener naszego klubu oraz pięciu zawodników jako jedyni otrzymali nominację do zaszczytnego grona najlepszych w województwie. Gratulujemy !

8 medali na Mistrzostwach Okręgu kadetów

W dniu 23 kwietnia w Gołuchowie obyły się Mistrzostwa Okręgu Południowa Wielkopolska w tenisie stołowym w kategorii kadetek i kadetów. Zawodnicy z klubów z terenu Południowej Wielkopolski rywalizowali w grach indywidualnych, podwójnych oraz mieszanych. Tym razem także zawodnicy Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego przy LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie nie zwiedli i wywalczyli aż 8 medali na 15 możliwych do zdobycie. Nasi zawodnicy zajęli kolejno miejsca:

Gra pojedyncza kadetek:

🥇 1m. Gabriela Lubieniecka

🥈 2m. Aleksandra Nawrocka

🥉 3m. Amelia Kucharska

8m. Nadia Spławska

Gra pojedyncza kadetów:

🥇 1m. Franciszek Mielcarek

Gra podwójna kadetek:

🥇 1m. Gabriela Lubieniecka i Amelia Kucharska

🥈 2m. Aleksandra Nawrocka i Nadia Spławska

Gra podwójna kadetów:

🥈2m. Franciszek Mielcarek i Marcel Sokołowski

Gra mieszana kadetek/ów:

🥇 1m. Gabriela Lubieniecka i Franciszek Mielcarek

5m. Amelia Kucharska i Marcel Sokołowski

Gratulujemy!

Gabriela Lubieniecka Wicemistrzynią Wielkopolski kadek w tenisie stołowym na rok 2022!

W dniu 10 kwietnia 2022 roku w Poznaniu obyły się kwalifikacje do Mistrzostw Polski kadetek i kadetów. Udział w nich wzięło dwóch naszych zawodników: Gabriela Lubieniecka i Franciszek Mielcarek.

🏓Franciszek Mielcarek osłabiony po tygodniowej przerwie związanej z chorobą zajął 6 miejsce w Wielkopolsce.

🏓Z kolei Gabriela Lubieniecka nie tracąc ani jednego seta zwyciężyła cały turniej kwalifikacyjny i uzyskała awans na Mistrzostwa Polski kadetek. 👏👏👏

W drugiej części dzisiejszych zawodów przystąpiono do rywalizacji mającej na celu wyłonienie Mistrzów Wielkopolski. W kategorii kadetek turniej ten odbył się pomiędzy dwoma najlepszymi zawodniczkami z dzisiejszych kwalifikacji i trzema zawodniczkami posiadającymi limit z uwagi na bardzo wysokie miejsca w rankingu ogólnopolskim. Zawodniczki te zagrały turniej „każda z każdą”. Gabriela Lubieniecka w pięknym stylu i po zaciętych pojedynkach pokonała trzy bardzo mocne zawodniczki i uległa tylko nieznacznie najwyżej sklasyfikowanej w Wielkopolsce zawodnicze z klubu KS POLONIA Śmigiel i tym sposobem wywalczyła Wicemistrzostwo Wielkopolski 👌👌👌

Jest to kolejny ogromy sukces adepki naszej Akademii wypracowany ciężką treningową pracą pod okiem naszej Pani Trener Małgorzaty Dudzińskiej, 👏👏👏 której serdecznie dziękujemy za ogrom pracy oraz serce jakie wkłada w rozwój naszego klubu i naszych zawodników.

Gabrieli gratulujemy 👏👏👏sukcesu i czekamy na dobre wiadomości z Mistrzostw Polski, które odbędą się w dnia 5-8 maja 2022 roku w województwie podlaskim.

9 medali na Mistrzostwach Okręgu Południowa Wielkopolska – Wtórek, 9.04.2022

Na 15 możliwych do zdobycia medali adepci naszej Akademii zdobyli aż 9 krążków:
🥇🥇🥇 3 złote, 🥈🥈🥈🥈4 srebrne i 🥉🥉 2 brązowe! BRAWO! 👏👏👏
Nasza Akademia szkoląc od podstaw młodych zawodników pokazuje dziś ich wykonaną pracę, dzięki której osiągają wysokie miejsca podczas rywalizacji. Dziś nie mogło byś z nami Lenki Spławskiej, która ma kontuzję. Tobie Lenka dedykujemy te medale. Zdrowiej szybko i wracaj do nas na salę!

Gra indywidualna żaczek:
🥇1m. Nawrocka Aleksandra
🥈2m. Dudzińska Franciszka
🥉3m. Spławska Nadia
8m. Uciechowska Anna

Gra indywidualna żaków:
4m. Marcel Sokołowski
6m. Perz Jan
8m. Polarczyk Iwo
9m. Kot Wiktor

Gra mieszana żaczek/ów
🥇1m.Nawrocka Aleksandra, Kot Wiktor
🥈2m. Dudzińska Franciszka, Sokołowski Marcel
🥉3m. Spławska Nadia- Perz Jan
5m. Uciechowska Anna, Polarczyk Iwo

Gra podwójna żaczek
🥇1m. Spławka Nadia, Dudzińska Franciszka
🥈2m. Nawrocka Aleksandra, Uniechowska Anna

Gra podwójna żaków
🥈2m. Sokołowski Marcel, Perz Jan
5m. Kot Wiktor, Polarczyk Iwo

4 medale na Mistrzostwach Okręgu młodzików – Ostrzeszów, 2.04.2022

W dniu 2 kwietnia w Ostrzeszowie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Południowa Wielkopolska w tenisie stołowym w kategorii młodziczek i młodzików. Nasi zawodnicy zajęli kolejno miejsca:

Gry indywidualne młodziczek:
🥇 1m Aleksandra Nawrocka
4m Amelia Kucharska
5m Nadia Spławska
7m Franciszka Dudzińska

Gry indywidualne młodzików:
4m Marcel Sokołowski

Gry podwójne młodziczek:
🥇 1m Aleksandra Nawrocka i Nadia Spławska
🥈 2m Amelia Kucharska i Franciszka Dudzińska

Gry mieszane młodziczek/ów:
🥉 2m Amelia Kucharska i Marcel Sokołowski

Gratulujemy!

6 medali podczas III Grand Prix Południowej Wielkopolski w tenisie stołowym – Grabów nad Prosną, 26.03.2022

W dniu 26 marca w miejscowości Grabów nad Prosną obyło się III Grand Prix w kategoriach żaków oraz kadetów. Poszczególni nasi zawodnicy zajęli kolejno miejsca :
🥇1m. Spławska Nadia– kat. żaczek
🥇1m. Gabriela Lubieneicka – kat. kadetek
🥇1m. Franciszek Mielcarek – kat. kadetów
🥈2m. Dudzińska Franciszka– kat. żaczek
🥈2m. Aleksandra Nawrocka – kat. Kadetek
🥉3m. Amelia Kucharska – kat. kadetek
4m. Uciechowska Anna– kat. żaczek
5m. Lena Spławska – kat. kadetek
8m. Polarczyk Iwo – kat. żaków
9m. Perz Jan– kat. żaków
9m. Kot Wiktor– kat. żaków
13m. Świtała Szymon – kat. żaków
17m. Rosiakowski Szymon – kat. żaków

Lena Spławska i Franciszek Mielcarek z awansem na Mistrzostwa Polski LZS

W dniu 19 marca w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski LZS w tenisie stołowym. Lenka w kategorii młodziczek i Franek w kategorii kadetów zdobywają brązowe medale 🥉🥉i dzięki temu uzyskują awans na Mistrzostwa Polski LZS. 👌👌👌Niewiele zabrało aby kolejna trójka naszych zawodników dołączyła do Lenki i Franka. Otóż w walce o brąz zagrały dwie nasze zawodniczki: wspomniana wyżej Lenka Spławska oraz Aleksandra Nawrocka. Tym razem w tym zaciętym pojedynku lepszą okazała się Lenka, która wygrała 3:2. Kolejna nasza zawodniczka kadetka Grabieli Lubieniecka w meczu o wejście do finału nieznacznie uległa rywalce 2:3 i kolejnym meczu o 3 miejsce znów nieznacznie uległa 2:3. Z kolei w kategorii seniorek Aneta Snarska w meczu o trzecie miejsce wygrywając 2:0, niestety przegrywa kolejne 3 sety i kończy walkę o awans na Mistrzostwa Polski na pozycji nr 4. W kategorii seniorów Marcin Drozdowski zajął 5 miejsce, Olga Wojdal 7 miejsce, a Amelia Kucharska 9 miejsce. W rywalizacji drużynowej jako powiat ostrowski zajęliśmy wysokie 3 miejsce 🥉🥉🥉w Wielkopolsce, ustępując tylko powiatom poznańskiemu i kościańskiemu. To wielki sukces powiatu ostrowskiego i wielki w tym udział zawodników naszego klubu. BRAWO! 👌👌👌Zawodnikom gratulujemy a Lence i Frankowi życzymy pomyślności na Mistrzostwach Polski!