Autor: Karol Lubieniecki

II Grand Prix Wielkopolski juniorów i juniorek.

W dniu 5 listopada w miejscowości Czempiń odbyło się II Grand Prix Wielkopolski juniorek i juniorów w tenisie stołowym. Tym razem naszą Akademię reprezentowała grupa 2 zawodniczek: 🏓Gabriela Lubieniecka oraz 🏓Olga Wojdal oraz trzech zawodników: 🏓Szymon Binek, 🏓Maksymilian Drozdowski oraz 🏓Franciszek Mielcarek.

Gabriela Lubieniecka tym razem miała swój gorszy dzień, nie powtórzyła wyczynu z przed paru tygodni kiedy to zwyciężyła rywalizację juniorek i ostatecznie uplasowała się na 7 miejscu na 20 biorących udział w tym turnieju zawodniczek w wielkopolski. Druga z kolei nasza juniorka Olga Wojdal zajęła miejsce w przedziale 13-14.

Dobrze zaprezentowali się z kolei nasi zawodnicy, którzy poprawili swoje wyniki w porównaniu z I GPW, zajmując kolejno: 11-12m. Franciszek Mielcarek; 13-14m Maksymilian Drozdowski; 25-28m. Szymon Binek. W turnieju chłopców udział wzięło ogólnie 40 zawodników z całej Wielkopolski.

3 x złoto: Anny Uciechowskiej, Aleksandry Nawrockiej, Franciszka Mielcarka, 1 x srebro Amelii Kucharskiej, 1 x brąz Cezarego Bednarczyka na I Grand Prix Południowej Wielkopolski.

W dniu 29 października 2022 r. w Zdunach obyło się I Grand Prix Południowej Wielkopolski w kategoriach żaczek, żaków, kadetek oraz kadetów. W zawodach w sumie udział wzięło 58 zawodników, a naszą Akademię reprezentowała grupa 13 zawodników.

Poszczególni nasi zawodnicy zajęli kolejno miejsca:

Kategoria żaczek:

1m. 🥇Anna Uciechowska

4m. Joanna Wczesna

Kategoria żaków:

3m. 🥉Cezary Bednarczyk

4m. Wiktor Kot

5m. Iwo Polarczyk

6m Jędrzej Bednarczyk

7m. Jan Perz

9m. Szymon Świtała

13m. Bartosz Świtała

Kategoria kadetek:

1m. 🥇 Aleksandra Nawrocka

2m. 🥈 Amelia Kucharska

5m. Nadia Spławska

Kategoria kadetów :

1m.🥇 Franciszek Mielcarek

3 x złoto: Aleksandry Nawrockiej, Gabrieli Lubienieckiej, Franciszka Mielcarka, 2 x srebro: Franciszki Dudzińskiej i Olgi Wojdal podczas na I Grand Prix Południowej Wielkopolski

W dniu 15 października 2022 r. w Gołuchowie obyło się I Grand Prix Południowej Wielkopolski w kategoriach młodziczek, młodzików, juniorek oraz juniorów. W zawodach w sumie udział wzięło 56 zawodników, a naszą Akademię reprezentowała grupa 16 zawodników.

Poszczególni nasi zawodnicy zajęli kolejno miejsca:

🏓Kategoria młodziczek:

1m. 🥇 ALEKSANDRA NAWROCKA

2m. 🥈 FRANCISZKA DUDZIŃSKA

4m. NADIA SPŁAWSKA

6m. ANNA UCIECHOWSKA

9-12m. LENA ROMANOWSKA

🏓Kategoria młodzików:

7m. MARCEL SOKOŁOWSKI

9-12m. JAN PERZ

9-12m. WIKTOR KOT

9-16m. FILIP ROSIAKOWSKI

9-16m. CEZARY BEDNARCZYK

17-23m. JĘDRZEJ BEDNARCZYK

🏓Kategoria juniorek:

1m.🥇 GABRIELA LUBIENIECKA

2m. 🥈 OLGA WOJDAL

4m. AMELIA KUCHARSKA

🏓Kategoria juniorów:

1m. 🥇 FRANCISZEK MIELCAREK

5m. SZYMON BINEK

Słowa uznania należą się także Lence Spławskiej, która mimo kontuzji, która wykluczą ja tymczasowo z rywalizacji, dziś na zawodach dopingowała swoje koleżanki oraz kolegów. Lenka trzymamy za Ciebie kciuki, wracaj szybko do zdrowia i do nas!

I Grand Prix Polski Juniorów

W dniach od 30 września do 2 października w Gliwicach odbyło się I Grand Prix Polski Juniorów i Juniorek. Do turnieju głównego zakwalifikowała się zwyciężczyni kwalifikacji wielkopolskiej Gabriela Lubieniecka.

GABRIELA wiekowo jeszcze kadetka rywalizowała ze starszymi zawodniczkami w kategorii juniorek. Ostatecznie na 64 najlepsze zawodniczki w kraju zastała sklasyfikowana na 41 miejscu. Miejsce nie odzwierciedla jednak umiejętności. Zabrakło tego dnia wiary w siebie i swoje umiejętności. Zawody jednak były bardzo dobrym doświadczeniem oraz świetną formą przetarcia przed Grand Prix kadetek, które odbędą się w przyszłym tygodniu w Krakowie, gdzie Gabriela będzie walczyć w swojej kategorii wiekowej.

O miejsca w turnieju głównym będzie będzie walczyć jeszcze czwórka naszych zawodników: Franciszka Dudzińska, Amelia Kucharska, Aleksandra Nawrocka i Franciszek Mielcarek, którzy wystąpią w piątkowym turnieju eliminacyjnym.

Trzymamy kciuki za dobry występ!

Dobry start na I Grand Prix Polski młodziczek i kolejne sukcesy podopiecznych trener Małgorzaty Dudzińskiej.

🏓W dniach od 23 do 25 września br. w Drzonkowie odbyło się I Grand Prix Polski w kategorii młodziczek i młodzików. Naszą Akademię reprezentowała grupa 3 zawodników: Franciszka Dudzińska, Aleksandra Nawrocka oraz Marcel Sokołowski. Cała trójka zawodników w ubiegłym sezonie występowała w rywalizacji żaczek i żaków. Obecny sezon 2022/2023 to czas kiedy ww. zawodnicy przechodzą do rywalizacji w starszej wiekowo kategorii młodziczek i młodzików.

🏓Franciszka i Marcel wystąpili w turnieju eliminacyjnym. Świetnie spisała się Franciszka Dudzińska sklasyfikowana na 137 miejscu rankingu ogólnopolskiego, która pokonała wyżej rozstawione zawodniczki i pomimo dwóch wygranych pojedynków w fazie grupowej nie zdołała awansować do turnieju głównego – do awansu zabrakło jednego zwycięskiego seta. Z kolei Marcel trafił na trudnych zawodników i nie zdołał wyjść z grupy do dalszego etapu gry.

🏓🏓🏓Aleksandra Nawrocka zdobywczyni dwóch medali 🥈🥉 Mistrzostw Polski żaczek w ubiegłego sezonu, w pięknym stylu w sobotnich zmaganiach wygrała fazę grupową turnieju nie tracąc ani seta, i wygrywając kolejny pojedynek zapewniła sobie miejsce wśród 16 najlepszych młodziczek w Polsce.

W niedzielnych zmaganiach o wejscie do 8 Ola rozegrała mecz z rozstawioną z numerem 2 zawodniczką ulegając 3:1

Ola turniej zakończyła na miejscu 13-16

Ola podobnie jak Franciszka walcząc ze starszymi koleżankami pokazały swoją waleczność oraz umiejętności i będzą dalej liczyły się w rywalizacji najlepszych młodziczek w Polsce.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.👏👏👏

Kolejne sukcesy narybku Ostrowskiej Akademii

🥈🥈🥈Srebro Anny Uciechowskiej na I Grand Prix Wielkopolski żaczek. 🏓🏓🏓

W dniu 25 września w Poznaniu odbyło się I Grand Prix Wielkopolski żaczek i żaków. W turnieju udział wzięło 27 zawodniczek oraz 34 zawodników z terenu całej Wielkopolski. Naszą Akademię na tych zawodach reprezentowała debiutujaca grupa 5 młodych zawodników: 🏓 Anna Uciechowska, 🏓 Joanna Wczesna, 🏓 Wiktor Kot, 🏓 Iwo Polarczyk oraz 🏓 Jan Perz.

🏓🏓🏓🏓Ania Uciechowska przegrała tylko jeden pojedynek finałowy i stanełą na drugim stopniu podium zdobywając 🥈🥈🥈🥈 srebnry medal. Jest to kolejny ogromy sukces naszej młodej ambitnej, utalentowanej i bardzo dobrze zapowiadającej sie zawodniczki.👏👏👏

Wszyscy nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony i jesteśmy dumi iż możemy pracować z tak wyjątkowymi dziećmi.

W gronie chłopców najlepiej zaprezentował się

Wiktor Kot zdobywając 6m, po drodze eliminując swoich klubowych kolegów Iwa Polarczyka oraz Janka Perza którzy zajęli kolejno :

8m. Jan Perz

9m. Iwo Polarczyk

9m. Joanna Wczesna

Gratulujemy młodym zawodnikom udanego debiutu w rozgrywkach rangi wojewódzkiej.

Kolejne Złoto Gabrieli Lubienieckiej podczas Grand Prix Wielkopolski juniorek.

Kolejne sukcesy Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego prowadzonej przez trener Małgorzatę Dudzińską

W dniu 18 września w miejscowości Czempiń odbyło się I Grand Prix Wielkopolski Juniorek i Juniorów w tenisie stołowym. Tym razem naszą Akademię reprezentowała grupa 2 zawodniczek: Gabriela Lubieniecka oraz Olga Wojdal oraz trzech zawodników: Szymon Binek, Maksymilian Drozdowski oraz Franciszek Mielcarek.

Gabriela Lubieniecka jako 14 latka rywalizowała z zawodniczkami nawet o 5 lat starszymi od siebie. Nie dała dziś szans rozstawionym z numerami 1 i 2 starszym rywalkom z Lubońskiego klubu, pokonując je w półfinale i finale wynikiem 3:0.

Weekend zatem przyniósł Gabrieli łącznie dwa złote medale wliczając wczorajsze zwycięstwo w rywalizacji wojewódzkiej kadetek Tym samym Gabrysia uzyskała awans na Grand Prix POLSKI Kadetek i Juniorek.

Pozostali nasi zawodnicy sklasyfikowani zostali kolejno: 11m. Olga Wojdal; 13-16m Maksymilian Drozdowski; 17-20m. Franciszek Mielcarek; 29-32m. Szymon Binek.

Zawodnikom dziękujemy za dobrą postawę, a Pani trener Małgorzacie Dudzińskiej życzymy kolejnych sukcesów.

Złoto Gabrieli LUBIENIECKIEJ oraz srebro Franciszka MIELCARKA na I Grand Prix Wielkopolski kadetek i kadetów.

W dniu 17 września 2022 roku w miejscowości Lisiec Wielki obyło się 1 Grand Prix Wielkopolski kadetek oraz kadetów w tenisie stołowym (ur. w 2008 r. i młodsi) . W turnieju udział wzięło 25 zawodniczek oraz 38 zawodników z całej wielkopolski.

Naszą Akademię reprezentowała 4 osobowa grupa w składzie: Gabriela Lubieniecka (2008)

Franciszek Mielcarek (2008),Amelia Kucharska (2009), oraz Franciszka Dudzińska najmłodsza adeptaka naszej Akademii (2011)

Wszyscy zawodnicy zagrali swoje mecze na najwyższym poziomie.

Gabriela rozstawiona z nr.2 nie dała szans swoim przeciwniczkom ,tym samym podkreślając wysoką formę. Franciszek stoczył bardzo wyrównany finałowy pojedynek lecz musiał uznać wyższość młodszego kolegi i dziś zajął 2 m.

Amelia Kucharska, która wróciła po kontuzji, zagrała bardzo dobre pojedynki i wywalczyła 9 lokatę. Najmłodsza nasza zawodniczka Franciszka Dudzińska rywalizowała ze stsrszymi od siebie zawodniczkami i po wyrównanych pojedynkach zajęła 11 miejsce.

Gratulujemy wytrwałej pracy Pani trener Małgorzacie Dudzińskiej oraz jej wychowankom, i czekamy na dobre wiadomości z Grand Prix Polski!

Obóz szkoleniowo – techniczny w Kielcach

W dniach od 1 do 10 sierpnia gościmy w Kielcach na obozie szkoleniowo – technicznym tenisa stołowego 🏓🏓🏓, który organizowany jest przez klub KS POLONIA Kielce. Jest to nasz trzeci, i nie ostatni, obóz zaplanowany w obecne wakacje. Pomimo upałów 🌞🌞🌞🌞🌡🌡🌡 zawodnicy bardzo intensywnie trenują pod okiem wyśmienitych trenerów👏👏👏 oraz bardzo dobrych doświadczonych sparingpartnerów 👍👍👍. Nasi adepci dostają duża dawkę wiedzy technicznej oraz zdobywają bardzo cenne doświadczenia, które mamy nadzieję zaowocują w nadchodzącym sezonie. Trzymamy za Was kciuki ✊️✊️✊️, obyście trenowali z ogromnym zapałem do końca obozu i korzystali jak najwięcej z cennych uwag.

Wiemy że jesteście wspaniali ❤❤❤ i warto w Was inwestować. Życzymy zadowolenia z tego co robicie 👏👏👏

Obozowych zmagań ciąg dalszy…

Na zakończenie naszego Akademijnego 10-cio dniowego obozu niespodzianka i ognisko przygotowane przez przyjaciela naszej Akademii, sołtysa a zarazem radnego z Wtórku pana Ryszarda Ryfę oraz zawsze zaangażowanego, życzliwego i wpierającego nas Pana Janka Niemczyka. Dziękujemy Wam Panowie serdecznie za to, że zawsze możemy na Was liczyć

Obóz ogólnorozwojowy w Gilowicach

W dniach od 7 do 13 lipca br. adepci naszej Akademii brali udział w obozie ogólnorozwojowym, który odbył się w miejscowości Gilowice niedaleko Żywca. Był to pierwszy nasz obóz przygotowujący zawodników do kolejnych obozów szkoleniowo technicznych tenisa stołowego, które zaplanowaliśmy na okres wakacji.

Podsumowanie sezonu 2021/2022

Sezon 2021/22 dobiegł końca, czas na podsumowanie pracy całego zespołu:

– to czas gdzie patrzymy na rankingi, medale, skalę sukcesów ale też i porażek,

– czas rozliczeń planów i wyciągnięcie wniosków,

– wiemy że nasza Akademia może działać lepiej i na wyższym poziomie,

– system pracy w klubie jest na najwyższym poziomie i może dawać większe rezultaty,

– wiemy też co należy udoskonalić, poprawić,

– wiele medali w krótkim czasie – to świetna organizacja i praca całego sztabu.

Największe osiągniecia minionego sezonu 2021/2022:

• Aleksandra Nawrocka w parze Zuzanną Wieczorek Wicemistrzostwo Polski żaczek w grze podwójnej

• Aleksandra Nawrocka – brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski żaczek

• Gabriela Lubieniecka – Indywidualne Wicemistrzostwo Wielkopolski w kategorii kadetek

• Aleksandra Nawrocka – Indywidualne Wicemistrzostwo Wielkopolski w kategorii młodziczek

• Amelia Kucharska w parze z Aleksandrą Nawrocką – Drużynowe Wicemistrzostwo Wielkopolski w kategorii młodziczek

• Aleksandra Nawrocka – Indywidualne Mistrzostwo Wielkopolski w kategorii żaczek

• Franciszka Dudzińska w parze z Aleksandrą Nawrocką – Mistrzostwo Wielkopolski żaczek par klubowych w grze podwójnej

• Lena Spławska w parze z Nadią Spławska – Wicemistrzostwo Wielkopolski żaczek par klubowych w grze podwójnej

• Aleksandra Nawrocka – Indywidualne Wicemistrzostwo Międzywojewódzkie młodziczek

• Aleksandra Nawrocka w parze z Zuzanną Wieczorek – Wicemistrzostwo Międzywojewódzkie młodziczek w grze podwójnej

• Franciszek Mielcarek – brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski LZS w kategorii kadetów

• Lena Spławska – brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski LZS w kategorii młodziczek

• na Mistrzostwach Okręgu Południowa Wielkopolska zdobyliśmy prawie połowę bo aż 28 medali (13 x złoto, 12 x srebro, 3 x brąz)

• 6 zawodników wraz z trener Małgorzatą Dudzińska powołanych do kadry Wielkopolski

• 5 zawodników z awansem na Mistrzostwa Polski

Franciszka Dudzińska

Aleksandra Nawrocka

Lena Spławska

Gabriela Lubieniecka

Franciszek Mielcarek.

Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za całokształt pracy w rozwój naszej Akademii.

Mistrzostwa Wielkopolski skrzatów

W dniu 12 czerwca 2022 r. w Luboniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski skrzatów. Naszą Akademię reprezentowało 2 zawodników: Anna Uciechowska oraz Jan Perz. Oboje naszych zawodników pokazało sie z jak najlepszej strony prezentując nabyte już umiejętności. Zarówno Ania jak i Janek finalnie staja tuż obok podium zajmując 4 miejsca. Nadmieńmy, że dla Ani był to debiut na zawodach rangi wojewódzkiej i już na pierwszych zawodach uzyskała bardzo wysoką 4 lokatę. Jankowi i Ani gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

XXX Memoriał Bożeny Kurek w tenisie stołowym.

W dniu 11 czerwca br we Wtórku odbył sie XXX Memoriał Bożeny Kurek w tenisie stołowym. 🏓🏓🏓

Nasi zawodnicy zajęli kolejno miejsca:

Kategoria żaczek:

🥇1m. Lena Spławska

🥈2m. Nadia Spławska

4m. Anna Uciechowska

5m. Joanna Wczesna

6m. Lena Romanowska

Kategoria żaków:

4m. Marcel Sokołowski

6m. Jan Perz

8m. Wiktor Kot

9m. Filip Rosiakowski, Bartosz Świtała i Szymon Świtała

Kategoria młodziczek:

🥇1m. Aleksandra Nawrocka

🥈2m. Amelia Kucharska

Kategoria kadet+junior:

4m. Szymon Binek

5m. Franciszek Mielcarek

Kategoria kadetka+juniorka:

🥇1m. Gabriela Lubieniecka

Kategoria open mężczyzn:

🥈2m. Patryk Zieleziński

4m. Szymon Binek

6m. Franciszek Mielcarek

9m. Tomasz Spławski

13m. Wojciech Śmiechowski i Michał Binek

Kategoria open kobiet:

🥈2m. Gabriela Lubieniecka

🥉3m. Aleksandra Nawrocka

Kategoria Weteranów:

6m. Roman Winkiel

Najmłodszymi zawodnikami turnieju byli: Anna Uciechowska i bracia bliźniaki Bartosz i Szymon Świtała.

BROWA DLA WSZYSTKICH!!!